Mobil

iPhone X ilk hangi ülkelerde satışa sunulacak?

Apple, bugün merakla beklenen iPhone X'in, ilk olarak hangi ülkelerde satışa sunulacağını açıkladı. Bakalım aralarında Türkiye var mı?


Appel, bugün Newsroom yani haber sayfasında yayınladığı yazı ile merakla beklenen iPhone X'in ilk ve resmi olarak hangi ülkelerde satışa sunulacağını açıkladı. 999 dolarlık fiyatı ile dikkat çeken iPhone X, ülkemizde 6.099 TL'ye satılacak. Türkiye'de dudak uçuklatacak fiyata satılacak olan iPhone X'i, maalesef ki çıkığı gün yani 3 Kasım'da resmi olarak satın alamayacaksınız.

iPhone X 3 Kasım tarihinde; Andorra, Avustralya, Avusturya, Bahreyn, Belçika, Bulgaristan, Kanada, Çin, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Grönland, Guernsey, Hong Kong, Macaristan, İzlanda, Hindistan, Man Adası, İtalya, Japonya, Jersey, Kuveyt, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Meksika, Monako, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Porto Riko, Katar, Romanya, Rusya, Suudi Arabistan, Singapur , Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayvan, UAE, İngiltere, ABD ve ABD Virgin Adaları'nda satışa sunulacak.

1508913750_iphonexfamilylineup.jpg

Apple'ın; Türkiye'yi, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Yunanistan ve Man Adası gibi ülkelerin de gerisinde görüp, iPhone X'i 3 Kasım'da satışa sunmaması çok ayıp oldu. 2. parti dağıtımda yer alan Türkiye'de, iPhone X 2018 yılının başlarında resmi olarak satışa sunulacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.