Mobil

iPhone X satışları ne durumda?

iPhone X'un satışları geçen iPhone'lara göre çok daha az olması, Apple'ı kara kara düşündürüyor.


Apple, 10. yıla özel model olarak iPhone X ile karşımıza çıkmıştı. Büyük beklentiler ile gelen iPhone X, kutusundan hızlı şarj destekli kablo ve adaptör ile çıkmaması ve ön kamerada beklenen performansı verememesi ile eleştirilmişti. Bu eleştiriler 999 dolar fiyattan dolayı biraz sert olmuştu.

Apple'ın büyük umutlar beslediği iPhone X, son açıklanan rakamlara göre firmada hüsrana yol açacak gibi görünüyor. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus çıkışını gerçekleştirdiğinde %72 gibi inanılmaz bir satış oranına sahipken, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X'un toplam satışı %60 seviyesinde kaldı.

iPhone X tek başına ise %20 gibi çok az satış oranına sahip. Bunda, telefonun yeni özellikleri az sunmasından çok, yüksek fiyatı büyük rol oynuyor. Apple'ın bu yıl içerisinde iPhone X'un fiyatında indirim yapmayacağını belirtelim.

Apple'ın bu yüksek fiyat ile iPhone X'un satış rakamlarının %40 seviyesine bile çıkarması çok zor. Bakalım bu yılın sonunda tanıtılacak olan iPhone modeli Apple'ın yüzünü güldürecek mi?

Yorumlar
reşat
yani ekranın ortasındaki delik yetmezmiş gibi arkada nasır gibi duran kamera çirkintisi varki adamlar elma armut falan soyuyorlar. steve mezarında ters dönmüş diolar
Cevapla
Bilge
Fiyatı özellikle ülkemizde döviz kurundan dolayı çok yüksek, satın alanlar acaba ileride ne kadara ikinci elini satacaklar?
Cevapla
Moulder
Atlet yakası var ekranda çirkin duruyor düz olsa gayet alınır. Fail bir tasarım
Cevapla
Ömer
Her zaman söylüyorum ekranın ortasında sinek varmış gibi saçma tasarımlı telefonu kimse sevmez alan kişiler üçüncü gün telefonun ekranından tiksinip başka marka arayışı içine giriyorlar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.