Mobil

iPhone Xs ve iPhone Xs Max servis fiyatları belli oldu

Apple, yeni iPhone Xs ve Xs Max telefonların Türkiye fiyatlarını açıklamasa da servis fiyatlarını duyurdu.

iPhone Xs ve iPhone Xs Max servis fiyatları belli oldu

Apple'ın yeni iPhone modellerinin dün akşam tanıtılmasıyla beraber herkes bu telefonların Türkiye fiyatlarını konuşmaya başladı. Henüz resmi bir açıklama gelmese de beklentiler 8 bin TL'den başlayıp 15 bin TL'ye kadar çıkan fiyatları işaret ediyor.

iPhone Xs ve iPhone Xs servis fiyatları belli oldu

Öte yandan Apple, telefonların resmi fiyatlarından önce servis hizmeti aldıklarında ödenmesi gereken rakamları açıkladı. Bu konuda da beklentileri boşa çıkarmayan marka yine fahiş bir Türkiye fiyat politikasıyla kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Açıklanan servis fiyatlarına göre iPhone Xs Max modelinin ekran onarımı 2.490 TL olacak. Diğer hasar adı altındaki tamirler ise 7.299 TL olarak açıklandı. iPhone Xs modelinde ise ekran onarımı 1.999 TL iken, diğer hasar onarımı ise 6.499 TL olarak belirtiliyor.

Yani kazara telefonunuz ekranı bir zarar gelirse iPhone Xs modelinde 1.999, iPhone Xs Max modelinde ise 2.490 TL ödemeniz gerekiyor. Bu şartlar altında telefonların fiyatlarının 8 bin TL'ye dayanmasına da şaşırmamak gerekiyor. Zira bu rakamdan Türkiye pazarına girmesini beklediğimiz iPhone Xs'in sadece ekranı 2 bin TL gibi bir fiyata sahip. Önerimiz bu telefonları satın alırsanız ekranına gözünüz gibi bakmanız yönünde olacak. Apple'ın iPhone modelleri ile ilgili diğer servis ücretlerine internet sitesinden erişebilirsiniz. 

Yine yüksek bir fiyatlandırmaya giden Apple, daha telefonların fiyatları açıklanmadan servis fiyatlarını belirlemiş oldu. Bu fiyatlara bakarak telefonların da pahalı olacağını söyleyebiliriz.

Yorumlar
Can
İşte sözde Türk malı gel ısın içinden çık
Cevapla
Fatih pehlivan
GM 8 d aldım 5 ay önce Bursa evkurdan karşı tarafla konusunca ses gelmiyor hoparlörü açma durumunda kalıyorum rahatsız edici ne yapabilirim servis tamir edebilir mi 2 yıl garantili
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.