Mobil

iPhone'cular isyanda! iOS 14.5 şarj konusunda üzüyor!

Apple'ın iOS 14.5 güncellemesi ile batarya performansını etkilediği ortaya çıktı. Yeni modellerde değişim yaşanmazken eski modellerde düşüş gözlemlendi.

iPhone'cular isyanda! iOS 14.5 şarj konusunda üzüyor!

Cupertinolu Apple, geçtiğimiz gün yayınladığı iOS 14.5 güncellemesinden dolayı şikayetler almaya devam ediyor. Takip etme özelliğinin çoğu kullanıcıda çalışmamasından sonra şimdi de batarya sorunu baş gösterdi. iAppleBytes isimli YouTuber tarafından iOS 14.5 güncellemesinin batarya performansı yapıldı.

iOS 14.5 ile batarya performansı iPhone'a göre değişiyor

iPhone SE, 6s, 7, 8, XR, 11 ve SE (2020) modellerini Geekbench'in batarya performans testine sokan iAppleBytes, ortaya çıkan ve can sıkan sonuçları paylaştı. iOS 13 güncellemesinde iPhone 11'in bataryası taş gibi dayanıyorken, iOS 14.5 ile birlikte bu süre 5 saat 54 dakikaya kadar düşüyor.

Bir önceki iOS sürümü ile karşılaştırdığımızda ise iOS 14.5'in nispeten topladığı görünüyor. Ancak yine de iOS 13'teki gibi uzun kullanım süresi bu güncelleme ile de sunulamıyor.

Aşağından iPhone'ların Geekbench'in batarya performans testine ne kadar dayanabildiğine ulaşabilirsiniz.

  • iPhone SE: 1738 / 2 saat 54 dakika
  • iPhone 6S: 1730 / 2 saat 53 dakika
  • iPhone 7: 2175 / 3 saat 38 dakika
  • iPhone 8: 2080 / 3 saat 29 dakika
  • iPhone XR: 3085 / 5 saat 10 dakika
  • iPhone 11: 3324 / 5 saat 54 dakika
  • iPhone SE 2020: 2117 / 3 saat 32 dakika

Batarya konusu Apple'ın hala korkulu rüyası olmaya devam ediyor. Özellikle eski modelleri güncellemeler ile daha az kullanım süresi sunuyor. Yeni modeller de satışa sunulduğunda sahip olduğu iOS sürümünden daha az performans sergiliyor. Apple'ın bu konuya en kısa sürede bir çözüm bulması gerekiyor. iPhone sahiplerine yaka silktiren şarj sorunu bakalım iPhone 13 ailesi ile son bulacak mı?

Yorumlar
GHOSTEAGLE
apple batarya da kötü zaten ama performansta da gene Android'ten düşük güven diyorlar fakat sadece apple yetkilileri kullanıcının ne yaptığına bakmıyor onun dışında bir hacker vs. gene telefona sızabilir bilgileri alabilir uzun ömürlü dense gene Android'te uzun ömürlü apple daha fazla güncelleme verip uzun ömürlü yapmaya çalışabilir fakat Android'te özellikleri yüksek olduğu için uzun ömürlü kim ne derse desin performans testlerinde de vs. Android daha iyi kanıtlanmıştır apple sadece hava atmak için alınabilir ama Android'te de performansla hava atarsın insanlara
Cevapla
İsmi lazım Değil
Akıllı mısınız?Geekbench batarya testi adı üstünde yani bataryayı stres testi veya da performans testi gibi bir şeye sokuyor.Bu arada A14 bionic dünyanın en iyi işlemcisi haberiniz olsun.Yani bir android Telefon aldığınızda kamera 1 hadi 1,5 yıl içinde kötüleşmeye başlar.Bu örnek bence yeterli.Zaten performans olarak Apple işlemcileri en azından şimdilik android işlemcilerinin en babasından bile daha iyi.
Teknosiyosu
Appelin yillardn beridir batarya konusunda en dandik telefon oldugunu yine kanitladi 2 saat nedir be kardesim
Cevapla
💎G@kko💎
Ayfon bele giderse piyasadan silinicci
Cevapla
GHOSTEAGLE
zaten eski zamanlarda da batmanın eşeğine gelmişti son anda kurtardı gene öyle olacak gibi
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.