Mobil

iPhone'dan Android telefonlara geçmek ister misiniz?

Google, iOS işletim sisteminden Android'e geçmek isteyenler için bir klavuz sunuyor.

iPhone'dan Android telefonlara geçmek ister misiniz?

Kısa bir süre önce Android 5.0 Lollipop mobil işletim sürümünü tanıtan Google, yeni şeyler ile Android.com web sayfasını da yeniledi. Muhtemelen birçok kişi bu değişimi fark etmedi bile.

Bu yenilikler içerisinde, Apple’ın  iOS işletim sisteminden Android’e geçmek için bir de rehber bulunuyor (Eğer merak ediyorsanız, Windows Phone’dan Android’e geçiş yapmak için hiçbir rehber yok).  Bu kılavuz, dört kategoriye ayrılmış ve yeni geçenler için iOS’tan fotoğraf ve müzik getirmek, e-posta ve mesajlaşma kurmak, kişileri aktarmak ve Play Store’dan sevdiğiniz uygulamalar bulmanızı öğretiyor.

1413870471_ios-to-android.jpg

Bu rehber iPhone veya iPad sahibi herkesin kolayca Android cihazlardan birine kendi iOS cihazından ihtiyaç duyduğu her şeyi bazı talimatlar ile aktarmasını sağlıyor ve oldukça basit. 

Apple’da daha önce böyle bir destek sayfası yayınlamıştı. Her iki mobil işletim sistemi de kıyasıya bir yarış içinde ve oldukça güzel yenilikler sunuyorlar.

Klavuza buradan gidebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.