Mobil

iPhone'ların pilini sömüren uygulamalar!

iPhone pilini en çok bu uygulamalar tüketiyor!

iPhone'ların pilini sömüren uygulamalar!

Apple’ın akıllı telefon modeli iPhone’un pil ömrünü yemek konusunda oldukça iddialı olduğuna inandığımız bazı uygulamalar var. Bu uygulamalar telefon üzerinde denendiğinde pil ömrü üzerinde büyük etkisi olduğu ortaya çıkıyor.

iPhone’un pilinin en yakın şarj noktasına kadar dayanmasını isteyenlerin olmadık yöntemlere başvurarak pil ömrünü uzatmaya çalıştığı şu günlerde, cihazda bulunan bazı uygulamalar biz farkında olmadan telefonun pilini tüketiyor. Özellikle bazı uygulamalar diğerlerinden daha fazla pil harcıyorlar.

Hangi uygulamaların pil ömrünü öldürdüğünü öğrenmek için aşağıda ve sonraki sayfalarda haberimize bir göz atın. İşte iPhone pil ömrünü tüketen en popüler uygulamalar:

FACEBOOK

 Şüphesiz iPhone pillerinin en büyük düşmanı bu uygulama.Sadece aktif kullanıldığı zaman değil arka planda çalışma yöntemiyle de iPhone bataryalarının ömür törpüsü olmaya devam ediyor.Eğer çok hızlı Facebook kullanıcılarından değilseniz bu ağır uygulamayı kullanmak yeralternatif olarak, bir tarayıcı aracılığıyla Facebook’a erişebilirsiniz.

1458143385_facebook-iphone.jpg

GOOGLE CHROME

 Google Chrome kullanıyorsanız büyük bir batarya kaybına da katlanmak zorundasınız. Apple, uygulamalardaki kodlarla optimize bir iOS altyapısıyla iyi bir iş çıkarmış.Ama diğer taraftan, Google Chrome çok ağır tarayıcı ve dahili tarayıcı olarak kat be kat fazla güç kullanır. Evet, bu güç kullanımını doğru okumak gerekiyor. Burada küçük bir farktan bahsetmiyoruz. En iyi pil ömrü istiyorsanız, Safari kullanın.

1458143687_chrome.jpg


TWITTER

 İşte en çok pil tüketen uygulamalardan biri daha.Kullanmadığınız zamanlarda bile sürekli yeni twitler için arka planda çalışmakta. Ayrıca izlediğiniz kişiler ile ilgili taramaları da daha çok pil tüketimine yol açıyor. Benim tavsiyem kullanımda olmadığı zaman uygulamayı kapatın, ya da arka planda çalışmasını engelleyin.

1458143627_5-ways-to-fix-twitter-wont-open-on-iphone-1.jpg


GOOGLE MAPS

Apple’ın dahili olarak sunduğu stok uygulamalar yerine üçüncü taraf uygulamasını kullanmanın cezası olabilecek başka bir örnek. Google Maps uygulaması Apple'ın Maps uygulamasına kıyasla çok daha fazla işlevsellik sunuyor ama, böyle olunca da bir pil yiyici olması şaşırtıcı değil. Sonuçta, buna değer mi siz karar verin.

1458143770_maps.jpg

SKYPE

Skype sadece kullanım sırasında değil aynı zamanda arka planda da batarya ömrünü en çok tüketen uygulamalardan. Skype kullanmaktan vazgeçemiyorsanız arka planda uygulamayı devre dışı bırakabilirsiniz ama o zaman sadece uygulama açık olduğunda bildirim alabilir ya da gönderebilirsiniz. Alternatif olarak Skype yerine iMessage'ı ya da FaceTime’ı kullanmak için ailenizi arkadaşlarınızı ve meslektaşlarınızı ikna etmeye çalışabilirsiniz.

1458143793_skypeios7.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.