Mobil

iPhone'nun Lightning bağlantı noktasında çalışan mikrofon yapıldı!

Apple için aksesuar geliştiren Rode Microphones, geliştirdiği yeni ürün ile Lightning USB noktasının farklı amaçlarla kullanılabileceğini kanıtladı.

iPhone'nun Lightning bağlantı noktasında çalışan mikrofon yapıldı!

Apple'ın Beats Electronics'i satın almasından sonra Apple'ın Lightning bağlantı noktasınında kulaklık girişine izin verebileceği ile ilgili dedikodular dolaşmaya başlamıştı. Apple kendi USB standardını benimseyip iPhone 5 ile birlikte farklı bir konnektör kullanmış ve adına da Lightning adı vermişti. 

1405502756_iphone-5-lightning-2012-09-12-closeup.jpeg

Bu konnektörden kulaklık girişi yapılıp yapılamayacağı tartışmaları devam ederken 2013 yılından beri iPhone ürünler için microfon üreten Rode Microphones yeni ürünü  iXY Microphone'u bizlere tanıttı. 

Yarı profesyonel bir deneyim sunan bu harika mikrofon; işi ses ile ilgili tüm kişiler tarafından dikkatle takip edilen ve mutlaka bir tane edinilmesi gerekn bir ürün olma yolunda ilerlemektedir. 

Çift yönlü yapısıyla tek bir noktadan değil aynı anda 2 farklı açıdan ses kaydı yapabilen bu küçük ama etkili ürün ile ilgili hazırlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Çift yönlü 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.