Mobil

iPhone'u Android telefonlara göre tercih etmeniz gereken 9 neden

iPhone ve Android telefon arasında kalıyorsanız, haberimize bir gözatın!


Son zamanlarda akıllı telefon modellerinin oldukça çoğalması ile insanlar hangi telefonu alacağını şaşırmaya başladı. Küçük üreticiler akıllı telefon üretiminde artık büyük üreticilerle yarışır hale geldiler.  Önceleri birkaç üreticiden gördüğümüz yüksek özellikli akıllı telefonları şimdi onlarca üreticiden görebiliyoruz. Kopyalama uzmanı Çin bile kendini aşarak büyük üreticilere taş çıkartacak telefon üretmeye başladı.

Ancak Apple hala kendi alanında tek başına rakiplerine karşı mücadele ediyor. Şirket iOS işletim sistemini kullanıyor ve diğer rakipleri Google’ın mobil işletim sistemi Android ile kullanıcılarına hizmet veriyor.  Durum böyle olunca da iOS ve Android kulvarda yarışır hale geliyor.

1422973014_00.jpg

Eğer siz de bir akıllı telefon almayı düşünüyor ancak “iPhone’mu yoksa Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefon mu?” alacağınıza karar veremiyorsanız, bu haberimizde iPhone almanıza neden olabilecek 9 nedeni inceleyebilirsiniz.

Önümüzdeki günlerde sizlere Android telefon almak için iPhone'a göre daha iyi nedenleri de sunacağız. Bizi takip etmeye devam edin.

Sonraki sayfalarımızda iPhone almaya karar vermenizi sağlayabilecek Android’e göre daha iyi 9 nedeni inceleyebilirsiniz.En iyi uygulamalar ilk önce iPhone’da oluyor

iPhone küçük bir Pazar payına sahip olsa da, geliştiriciler hala en iyi uygulamaları ilk iOS için yapıyorlar. Android üzerinde de aynı popüler uygulamaları bulabilirsiniz ancak onlarda her zaman daha iyi özelikler ve tasarım bulamazsınız.

Eğer telefonunuzda en iyi uygulamaların olmasına önem veriyorsanız, iPhone ile buna sahip olabilirsiniz.

1422972604_01.jpg


Daha iyi tasarım

HTC One ve Xiaomi Mi Note gibi birkaç istisna dışında çok büyük görünümlü Android telefonlar genelde plastik tasarımlarla karşımıza çıkıyor.

iPhone’lar genelde Android telefonlara göre daha iyi tasarımlara sahip.

1422972657_02.jpg


Mobil ödeme

Mobil ödeme Apple cihazlarına sonradan geldi belki ama şirketin tanıttığı Apple Pay kolay mobil ödeme desteği ile kısa sürede büyüdü ve ayrıca en büyük kredi kartı şirketleri ve bankaların desteğine sahip.

1422972676_03.jpg

Apple Store müşteri desteği

Android cihazlarda sorunlarınız için aldığınız firmaya ve taşıyıcıya göre çeşitli yerlere başvurmanız gerekiyor. Ancak iPhone’da herhangi bir sorun olduğu zaman veya nasıl kullanacağınız bilemediğinizde sadece Apple Store’lara müracaat ediyorsunuz.

1422972697_04.jpg

Yakında evinizdeki birçok eşyayı iPhone ile kontrol etmeniz mümkün olacak

Cihaz üreticileri Apple ile çalışmalara başladı ve bu yıl içerisinde Apple’ın akıllı ev platformu HomeKit daha belirgin hale gelmeye başlayacak. HomeKit iPhone üzerinde evin ışıkları da dahil tüm ev cihazlarınızı kontrol etmenizi sağlayan bir platform.

1422972719_05.jpg

iPhone kullanan ebeveynler çocuklarının kullandığı uygulamalarda daha çok kontrole sahip

Apple iOS 8 ile aile üyelerinin kendi çeşitli cihazları arasında aynı uygulamaları kitaplar ve diğer içerikleri paylaşmasını sağlayan Aile Paylaşımı denilen bir özellik ekledi.

Aile Paylaşımı, ailenizin genç üyeleri için uygun olmayan durumlarda bazı uygulamaları kısıtlamanızı sağlar.

1422972738_06.jpg

Android telefonlardaki parmak izi okuyucular iPhone’daki kadar iyi değil

Samsung ve HTC gibi bazı Android telefon üreticileri kendi telefonlarına parmak izi sensörleri ekledi ama bunların hiçbiri iPhone TouchID sensörü gibi yararlı ve doğru değildi.
Birkaç yıl önce Apple, mobil cihazlar için en iyi parmak izi sensörleri yapan Authen adında bir şirket satın aldı. Kimse şimdiye kadar TouchID özelliğini geçecek bir parmak izi sensörünü telefonunda sunamadı.

1422972754_07.jpg

Çok az Android telefon kamerası iPhone kamerası ile eşleşebiliyor

Sadece birkaç Android telefon kamerası iPhone 6 kamerasına göre üstünlük sağlayabiliyor (mesela Samsung Galaxy Note 4 oldukça iyi duruyor).

iPhone 6 kamerası harika fotoğraflar alıyor ve video çekerken yavaş hareket ve zaman atlamalı gibi hoş özellikler içeriyor.

Ayrıca, söylentilere göre bir sonraki iPhone’da DSLR’e rakip bir kamera olacak.

1422972788_08.jpg

İşletim sisteminiz ve yazılımınız her zaman daha güncel

Apple gibi Google’da her yıl bir kez Android işletim sisteminin yeni bir sürümünü tanıtır ancak, yeni sürümü sadece en yeni telefonlar kullanabilir. iPhone farklıdır ve iOS’un yeni sürümü tanıtıl tanıtılmaz hemen hemen tüm iPhone’lara kısa sürede güncelleme gelir.

1422972807_09.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.