Mobil

iPhone'u patladı diye milyon dolar istedi!

Amerika'da bir iPhone 6 kullanıcısı telefonu patladı diye Apple'a rekor tazminat davası açtı. Telefon patladı diye milyon dolar istiyor!

iPhone'u patladı diye milyon dolar istedi!

Akıllı telefonların bataryalarının patlamasına maalesef ki ara sıra şahit oluyoruz. Bugün bir olay da Amerika'da yaşandı. Teksas, Hopkins'den Robert Franklin, geçtiğimiz günlerde Apple'ı iPhone 6'nın patlamasından dolayı dava etti.

Mahkeme belgelerine göre davacı, iPhone 6'nın bataryasının arızalı olduğunu ve aşırı ısınma olmadan şarj işlemini güvenilir bir şekilde tamamlayamayacağını, dolayısıyla büyük bir güvenlik riski oluşturduğunu iddia ediyor.

iPhone 6 patladı Apple'a dava açtı! Ama 2 yıl sonra!

Franklin davada kolundaki ve gözündeki yaraları gösterdi. 2019 yılında patlayan iPhone'un etkilerini hala vücudunda hissettiğini belirten davacı Franklin, Apple'a tam 5 milyon dolar tutarında tazminat davası açtı.

Mahkemeye sunulan bilgilere göre; Franklin 2018'de satın aldığı iPhone 6'da müzik dinliyordu. Ancak aniden müzik durdu. Franklin telefonu kontrol etmek için aldı ve telefon patladı. Düşüşünü hafifletmek için Bay Franklin içgüdüsel olarak sağ eliyle kendini desteklemeye çalıştı. Bay Franklin yere düştüğünde, hemen gözlerinde ve sağ bileğinde yanan bir ağrı hissetti. Bu olay sonucunda Bay Franklin'in gözleri ve bileği yaralandı.

Olayın üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen Franklin'in aldığı hasarların kalıcı olması, iPhone 6 kullanıcısını Apple'ı dava etmeye yönlendirmiş. Apple'ın bu konu hakkında davacıya zamanında nasıl bir destek sunduğu ise henüz açıklanmadı. Muhtemelen Apple, birebir değişim yapmış ve kullanıcıya yeni model bir iPhone vermiştir.

iPhone 6

Bu tip batarya patlama sorunları tüm telefonlarda maalesef ki yaşanabiliyor. Ancak kimse evi veya arabası yanmadıysa firmalardan tazminat koparabilmiş değil. Muhtemelen Franklin'in olayı da zaman aşımına uğrayacak ve delil yetersizliğinden dava kapatılacak.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce firmalar telefonları patladığında ve kişi ağır hasar aldığında tazminat ödemeli mi?

Yorumlar
.........
Apple ,a tapan bı haber kanali daha .
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.