Mobil

iPhone'u sıktıran teknoloji

Apple'ın yeni aldığı patent ile iPhone'u sıkarak kapatmanız mümkün olacak.

iPhone'u sıktıran teknoloji

Apple'ın ABD Patent Ofisi'den aldığı patent sayesinde cihazınızı parmağınızla bastırarak veya elinizde sıkarak kontrol edebileceksiniz. Bu patent ile sadece cep telefonunda bu işlem yapılmayacak. Aynı yöntemin taşınabilir müzik çalıcılarında, laptop'larda ve diğer elektronik cihazlarda kullanılması mümkün.

Apple'ın bu patenti ile dokunmanın haricinde, cihazınızın dış kasasının sıkıştırıldığınız zaman tepkiler alabileceksiniz. Bu patentin başvurusu 2009′da yapılmış ve "kasanın elektriksel karakteristiklerini ölçerek kullanıcının etkileşimini algılamayı" amaçladığı belirtiliyor.

1362811956_timthumb.php.jpg

Böylelikle telefonunuz çaldığı zaman elinizi cebinize sokarak telefonunuzu sıkıp susturabilirsiniz. Bu patent ile cep telefonları yepyeni bir boyut kazanacak. Bakalım Apple bu patenti bir kenara mı atacak yada kullanıp kullanıcılara mı sunacak? Hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar
misafir
Mac sistemler bu sektorün büyük yaratıcıları iPhone 2 ile telefonda devrim başlatan bir bir firma dan bahsediyoruz ne kadar çabuk unuttuk Nokia symbian ve Samsung kayar kapakları
Cevapla
filistinli
apple kendi ekseni etrafında dönüyor patent alıp kullanmıyor bu arada gakko konuş kardeşim varlığın yeter hele şivenle konuş senin allahıya kurban bizim kimi açıh konuşan insanlar hep dışlaniyh kendin ol...
Cevapla
andromen
sıkayım derken çatlayıp kırılmasın alet sacma bence bizim milletin eli ağırdır
Cevapla
Misafir
Apple Androide geçmez sadece telefon sektöründen elini eteğini çekmek zorunda kalacak. İos hataları olan ve güncel sorunlarıyla boğuşan bir sistem. Android ios'tan çok çok iyi ve kapsamlı. Artık yenı nesil işlemciler ve donanımla Android çok daha hızlı ve çok daha pratik oldu. Açık kaynak kodlu olması nedeniyle diğer kapalı sistemlere oranla çok daha güvenli ve açıkları çok daha hızlı kapatıyor.
Cevapla
panpa
gakkoş bana göre yanılıyorsun, sınırlar koyulmuş bir işletim sistemi olmasıyla birlikte ios dünyadaki en hızlı ve stabil sistemdir. yani elmanın ömrü daha var panpa.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.