Mobil

iPhone'unuzla uçak kontrol edin

Bu uygulama sayesinde kağıt uçağınızı akıllı telefonunuzla kontrol edebileceksiniz.


Herkes mutlaka küçükken kağıt uçak yapıp uçurmuştur. Şimdi bu kağıt uçaklar teknolojinin gelişmesiyle birlikte farklı bir boyuta taşınıyor. Şimdi Tailor Toys firması tarafından geliştirilen PowerUp 3.0 adlı kit, kağıt uçakların akıllı telefonla yönetilebilmesini sağlayacak.

Bu uygulamanın geliştirilme nedeni ise kağıttan üretilen uçakların havada yeteri süre uçamaması. Firma aslında bu fikri ilk kez düşünmemiş. Şirket daha öncede bu ürünü PowerUp'ın ilk versiyonunda denemiş, malzeme olarak karbon fiber şaft, kondansatör ve bir adet pervaneyi kullanmıştı.

1360960288_powerup-3.0-2.jpg
PowerUp 2.0

Uçağın akıllı telefonlar ile kontrol edilebilmesi ise PowerUp 3.0′ı PowerUp 2.0'dan ayırıyor. Akıllı telefonunuza indireceğiniz uygulama ile kağıt uçağınızı kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

Tailor Toys'un duyurduğu elektrikli kağıt uçak kiti, kullanıcıların A4 veya 8,5 x 11 inç boyutlarında kağıttan yapacağı uçaklara kolayca entegre edilebiliyor. Ağustos ayında satışa sunulacak PowerUp 3.0′ın satış fiyatı ise 49 dolar.

Yorumlar
ethemakay
bu yeni bise degil ki cihazlarla model rc lerin yönlendirilebildigini bircok kez duydum ve izledim
Cevapla
halil
süper bir şey bu ya vay vay vay çocukluğumuzun oyunu nerelere gitmiş
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.