Mobil

iPod'un ilk halini görenler gözlerine inanamadı!

Tüm zamanların en önemli teknolojik yeniliklerinden biri olan ancak son zamanlarda gözden düşen iPod'un ilk prototipi görenleri hayrete düşürüyor.

iPod'un ilk halini görenler gözlerine inanamadı!

Apple iPod için ne desek az kalır. Bir döneme damgasını vuran, taşınabilir eğlence cihazı anlayışını baştan aşağı değiştiren, zamanının çok ötesinde bir ufka ve teknolojiye sahip bir cihazdı birinci nesil iPod.

Sade ama vurucu tasarımıyla, küçük ancak iyi planlanmış boyutuyla, marjinal ancak havalı tuş dizilimiyle bir 80 jenerasyonunun rüyalarını süslemiş bir cihazdı birinci nesil iPod. Ancak bu teknoloji harikasının ilk prototipin aşağıdaki görseldeki hali olduğunu ve bu tasarımın aslında çıkışına birkaç gün kalana kadar tedavülde kaldığını biliyor muydunuz? Muhtemelen bilmiyordunuz çünkü biz de sizin ve geri kalan herkes gibi yeni öğrendik.

iPod'un ilk halini görenler gözlerine inanamadı!

Bu yıl 20. yaşını kutlayan iPod'un bu önemli yaşına özel olarak söz konusu prototipini elinde bulunduran Panic, Apple hayranlarına oldukça güzel bir hediye vermiş oldu. Normal iPod'un 8-10 kat daha büyük bir hali olan bu prototipin, bu kadar büyük yapılmasının sebebi ise, teknoloji hırsızlığının ve sızıntıların önüne geçebilmek. Bununla birlikte cihazın renginin sarı olması da muhtemelen 20 yılın getirdiği bir solgunluktan başka bir şey değil.

Tuş dizilim ve tasarımlarının da farklı olduğu görülen prototipte ayrıca, orijinal iPod ile neredeyse aynı büyüklükte bir ekran mevcut. Bununla birlikte yapılan açıklamaya göre, her iki cihazda da aynı yazılımın mevcut olduğunu bilmekse, bizleri bir hayli şaşırttı. Ne diyelim, muhtemelen ömrünün son günlerini yaşayan iPod'un ilk prototipini görmek, bizleri bir teknoloji sevdalısı olarak fazlasıyla mutlu etti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.