Karşınızda en güçlü Xiaomi modeli! Xiaomi 12 Pro!

Xiaomi'nin merakla beklenen yeni akıllı telefon modeli Xiaomi 12'nin detayları günden güne netleşmeye devam ediyor.

Karşınızda en güçlü Xiaomi modeli! Xiaomi 12 Pro!

Xiaomi denildiği zaman akla ilk gelen algı hiç kuşkusuz bu markaya ait telefonların daha çok fiyat/performans ürünü oldukları yönünde. Bu nedenle de Xiaomi'yi tercih edenlerin büyük bölümü orta ya da alt segment modellere yönelmekteler. İşte söz konusu algıyı değiştirmek ve amiral gemisi sınıfında da söz sahibi olmak isteyen Çinli teknoloji devi, Xiaomi 12 ve 12 Pro modelleriyle büyük sükse yapmak niyetinde.

İşte şirket için böylesi önem arz eden serinin yeni modellerinin muhtemel tasarımlarına ait en yeni görseller, bu sabahtan itibaren internette dolaşmaya başladı. Söz konusu görsele bakıldığında, ekranın altında yer alan bir kamera ve yan tarafları kavisli bir şekilde tasarlanmış ekranın dışında yeni modelde çok farklı bir tasarım bulunmuyor.

Karşınızda en güçlü Xiaomi modeli! Xiaomi 12 Pro! - Resim : 1

Karşınızda en güçlü Xiaomi modeli! Xiaomi 12 Pro!

Bugüne kadar internete düşen bilgilere göre, Xiaomi 12'nin Qualcomm Snapdragon 898 işlemci ve her biri 50MP'den oluşan 3 sensörlü ana kameradan oluşacağı biliniyor. Bununla birlikte telefonda 5.000mAh pilin olacağı da yine sızıntılardan öğrendiğimiz bilgilerden.

Xiaomi'nin yeni akıllı telefon modelini Aralık ayı içerisinde tanıtması bekleniyor. Bununla birlikte tedarik ve lojistik gibi durumların göz önünde bulundurulmasıyla birlikte, Çinli teknoloji devinin 12 ve 12 Pro modellerini Avrupa ve Türkiye’de 2022 yılından itibaren satışa sunabileceği de gelen bilgiler arasında.