Mobil

İşte 20 GB RAM'li ilk akıllı telefon!

ZTE Phone RAM olayını zirveye taşıyor. Marka, geçtiğimiz günlerde tanıttığı cihazda kullandığı teknoloji ile 12 GB RAM'i 20 GB'a çıkarıyor.

İşte 20 GB RAM'li ilk akıllı telefon!

Akıllı telefonlarımızın RAM kapasiteleri zamanla artıyor. Bugün akıllı telefon modellerinde sık sık 6 GB ve 8 GB RAM görüyoruz. Ayrıca 12GB belleğe sahip Amiral Gemisi cihazlar da görünüyor ve hepimizi cezbediyor. Ancak 20 GB RAM'li bir telefon henüz görmemiş ve duymamıştık.

Son günlerde sıkça duyduğumuz bellek genişletme teknolojisi, RAM'i sanal olarak artırmaya yardımcı olan bir işlevdir. Daha önceki ismi ROOT ile anılıyordu. Bu işlem artık stok yazılımına entegre ediliyor ve RAM'i tek bir tıklamayla yükseltmeye izin veriyor. Bu aşamada RAM, dahili depolama alanınızdan belirli bir miktarda yer kaplıyor ve sanal RAM'e dönüştürülüyor. Böylece, oyunlarda veya yoğun kullanımınızda işinizi yapmak öncekinden daha kolay hale geliyor.

20 GB RAM'li İlk Telefon ZTE Axon 30

İşte 20 GB RAM'li ilk akıllı telefon! - Resim : 1

Ekran altı kamera teknolojisi ile gelen ZTE Axon 30'a yeni bir güncelleme geldi. Bu güncelleme ile cihaz akıllı telefon dünyasında bir 'ilk' oldu. ZTE Bellek Genişletme Özelliği ile Axon 30'un RAM kapasitesini artırdı. Şirket cihaza 8 GB daha sanal bellek ekledi ve 20 GB RAM’e sahip oldu.

ZTE Axon 30, 20 GB RAM'li ilk telefon unvanını kazandı. Öte yandan, ZTE tarafından kullanılan sanal RAM teknolojisini zaten XiaomiOPPO ve Vivo da kullanıyor. Ancak, bu üreticiler sanal bellek söz konusu olduğunda 3GB ve 7GB arasında sıkışmışlardı. ZTE ise 8 GB'a yükselerek yeni bir çığır açtı.

ZTE'nin Axon 30 için geliştirilen bellek genişletme teknolojisi, RAM kapasitesi 8 GB UFS 3.1'i artırmak için yüksek okuma ve yazma hızlarına sahip ROM'u yeni bir Lingxi motoruyla birleştiriyor. ZTE, bu teknoloji ile kullanıcıların gözle görülür bir deneyim yaşayacaklarını söylüyor.

Yorumlar
hebelebübele
20 gb ram olsa nolur Android işletim sistemi olduktan sonra. O ramin en az 15 gb Android işletim sistemi kullanır
Cevapla
Kerem Şakar
Abartma
Hata İnsandır
Aklına gelen ZTE olmasın sakın. Haberde ki konu marka ZTE çünkü.
Cevapla
Muhammed güllü
Son birkaç yıldır aklımda vardı. Aniden aklıma geldi. Oppo benden önce davrandı 😂😂 tebrik ederim
Cevapla
Mert
Pubg yi deler geçer.Pc gibi telefon
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.