Mobil

İşte BlackBerry 10'un çözünürlüğü!

BlackBerry 10'un çözünürlüğü belli oldu.


RIM'ın kötü günlerinin ardından kurtarıcısı olarak gelmesi beklenen fakat bir türlü gelmek bilmeyen BlackBerry 10 işletim sisteminin en erken 2013'ün ilk aylarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Piyasaya çıkamadan BlackBerry 10 işletim sistemi ile ilgili bilgiler sızmaya devam ediyor.

RIM, geliştirme aşamasında olan işletim sistemi ile ilk olarak 2 farklı cihaz denedi. Geliştirilen iki farklı cihazın ekran çözünürlükleri de birbirinden farklı. RIM, uygulama geliştiricilerine ekran çözünürlüğünü açıklayınca, çözünürlükler de ortaya çıkmış oldu.

1345213373_rim-blackberry.jpg

Sızdırılan bilgiye göre tamamen dokunmatik ekranlarda 1280 x 720 piksel çözünürlük kullanılacakken, QWERTY klavyyeli modellerde ise ekran 720 x 720 piksel çözünürlüğünde olacak.

RIM, cihazların tasarımını bitirdi ve BlackBerry 10'u ve yazılım ekosisteminin oluşmasını bekliyor. Bakalım RIM'ın yeni BlackBerry'leri başarılı olup kendini kurtarabilecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.