İşte Bütçe dostu Honor Play 9A özellikleri ve tasarımı!

Huawei’nin alt markası olarak hizmet veren Honor’ın, bütçe dostu yeni telefonu Honor Play 9A’nın özellikleri ve tasarımı belli oldu.

İşte Bütçe dostu Honor Play 9A özellikleri ve tasarımı!

Huawei’den ayrı olarak bütçe dostu akıllı telefonlar üretmeye gayret gösteren Honor, bu anlamda çalışmalarına hız kazandırmış durumda. Ülkemizde de faaliyet gösteren markanın daha çok giriş ve orta seviye akıllı telefonlar ürettiği bir gerçek. Bu telefonların kullanıcı sayısı hem dünyada hem de ülkemizde gün geçtikçe artarken, Honor da fiyat-performans ürün çeşitliliğini giderek arttırıyor. Buna eklenecek olan son halka ise Honor Play 9A modeli. Cihazın özellikleri ve tasarımına yönelik detaylar belli oldu ancak fiyatına yönelik henüz herhangi bir duyum yok.

İşte Bütçe dostu Honor Play 9A özellikleri ve tasarımı! - Resim : 1İşte Bütçe dostu Honor Play 9A özellikleri ve tasarımı!

Honor Play 9A, donanımı ve fiyatı itibariyle giriş seviyesi bir akıllı telefon olma özelliği taşıyor. Arka tarafında fiziksel bir parmak izi okuyucusu bulunan cihazın RAM kapasitesi 4 GB. Ayrıca 64 ve 128 GB olmak üzere iki farklı depolama alanı ile piyasaya çıkacağı konuşulan telefonun 5.000 mAh bataryaya sahip olduğunu da belirtmekte fayda var. 10W hızlı şarj adaptörü ile kutudan çıkacak olması ise telefonun bir başka hoşumuza giden özelliği oldu.

2.3 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli Helio P35 işlemcisinden gücünü alacak olan bütçe dostu bu model, Android 10 işletim sistemi ile geliyor.  Yeşil, mavi ve siyah olmak üzere 3 farklı renk seçeneği ile satın alabileceğimiz cihazın tanıtım tarihi ve fiyatına dair ise henüz herhangi bir bilgi bulunmuyor.