Mobil

İşte dünyanın en çok satan telefonu

Dünyanın en çok satan telefonu belli oldu


Bu yılın en çok satan telefonu sizce hangisi oldu? Öncelikle elimizde iPhone 5, Galaxy S3, Note 2, Xperia'lar, Nexus'lar ve daha bir çokları var. Tabiki bu listede Apple ile Samsung gerginliğini siz de hissetmişsinizdir.

Açıklanan raporlar açıkçası bizi şaşırttı. Geçtiğimiz yılın son çeyreğindeki rakamlara göre dünya çapında en çok satılan telefon iPhone 5.

1361374963_applebeijing.jpg

Strategy Analytics'in yaptığı açıklamaya göre Samsung Galaxy S3'ün iPhone 4S'i de geçemediği belirtiliyor. Samsung Galaxy S3 15.4 milyon cep telefonu ünitesi satarken, iPhone 4S 17.4 milyon satış rakamlarına ulaştı. Ayrıca iPhone 5'in satış rakamları ise 27.4 milyon.

iPhone 5 global marketin %12.6'sını oluşturuyor. iPhone 4S onu takiben %8 ve Galaxy S 3 ise %7.1 orana sahip.

Yorumlar
Aselsanın dünya ıle rekabet edebilen Türk telefonunu icat etmesini dort gözle beklıyorum.neden ınsanlar bunu konusmaz ve talep etmez anlamak mumukun degıl. Her sey konusarak baslar, hayal ıle devam eder ve bır gun gerceklesır.
Cevapla
Misafir
BU HABERİ PARKTA OYNAYAN ÇOCUKLARA SÖYLEYİN BELKİ ONLAR İNANABİLİRLER...
Cevapla
Misafir
2012 yılı Son çeyreğinde en çok satış yapan cihaz S3. Rakamlar açıklanalı 1 aydan fazla oldu ve samsung s3 ile en çok telefon satan firma oldu. Bu haber tamamen yalan. Ne içerik doğru ne başlık. Eğer bu haber incelemeden yayınlandıysa çok vahim. Bu sitenin güvenilirliğinin sorgulanmasına sebep olur. 1 ay önceki yayınlarında Son çeyrekte en çok satan telefon S3 gösterilecek 1 ay sonrada insanları kaldırır gibi iphone denecek. Yazık oluyor sitenin inanılırlığına ve güvenilirliğine. Çeyrek rakamları her zaman 1 hafta içinde açıklanıyor.
Cevapla
ercan
2012nin en cok satan telefonu s3 . iphone5mi s3den önde tamemen yalan 4sdeseler belki derdim. usa da kardesim yaşıyor. kuzenlerim Amsterdam da onlar bile s3 butun Smartphone ları geçti diyor. hadi yanlış biliyor desem. ben teknoloji haber takipcisiyim Smartphone da 2012 de en çok satan cep galaxy s3. saçma haberler yayınlamayın.
Cevapla
Yeşil Elma
iphone şu kadar sattı samsung bu kadar sattı. sizene be yahu size bir getirisimi var kim çok sattıysa sattı neyin peşindesiniz allah aşkına ? diyelimki samsung çok sattı eee samsung kullanıyorsun diye al bu 50 € seninmi diyorlar yooo yada iphone fark etmez. vakit kaybından başka birşey değil, biri amerikalı biri koreli birde böyle bakın bakalım..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.