İşte Eylül 2018'in en güçlü telefonları!

Test platformu olan AnTuTu, Eylül 2018'in en güçlü telefonları listesini yayınladı. İşte amiral gemisi modellerin yer aldığı o liste.

İşte Eylül 2018'in en güçlü telefonları!

Performans testi dendiğinde telefonlar için akla gelen ilk uygulamalardan biri AnTuTu. Teknolojioku olarak bizim de kullandığımız bu test platformu her ay düzenli olarak yeni telefon modellerinin katılmasıyla oluşan bir liste yayınlıyor.

Listede en yüksek puan alan 10 telefon sıralanıyor. Her ay değişen listenin Eylül 2018 sürümü de yayınlandı.

Geçen ay ağırlıklı olarak Çinli markaların hakimiyetinde olan listede bu ay taşlar birazda olsa yerinden oynamış ve farklı ülkelerin markaları da listeye girebilmiş. Ancak yine de Çinli markaların ağırlığını bu listede görmek mümkün. 

Listenin ilk sırasında oyuncu telefonu ROG Phone yer alıyor. 299.706 puan almayı başaran ROG Phone, bu puan ile Eylül 2018'in en yüksek puanını alan model olmayı başarıyor. 

İşte Ekim 2018'in en güçlü telefonları!

İşte Eylül 2018'in en güçlü telefonları! - Resim : 1

Listenin ikinci sırasına baktığımız zaman ise bir başka Çinli akıllı telefon Mi Black Shark yer alıyor. Mi Black Shark, 290.602 puan ile iyi bir yer edinmeyi başarmış listede. 

Öte yandan listede geçen ay da olduğu gibi yine Samsung'da mevcut. Yakın zaman önce tanıttığı Note 9 modeli ile listede kendisine yer edinen firma, 283,240 puan ile yedinci sırada. Bu puan açıkçası biraz Samsung'un liderliğinin arka plana atılmasını sağlamış. Eh başında da belirttiğimiz gibi; artık devir Çinli markaların devri. 

Tabloda dikkat çeken bir detay ise bazı telefonların puanlarının bir önceki aya göre artarken bazılarının da azalması oldu. Küçük değişikliklerle kendini gösteren bu değişim, telefon yazılımları ve AnTuTu yazılımının güncellemesinden kaynaklanıyor.