Mobil

İşte Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+'ın pil performansları

Galaxy Note 5, Galaxy Note 4'ten daha iyi bir pil performansı sergiliyor.

İşte Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+'ın pil performansları

Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+’ın ilk pil testi sonuçları geldi. Galaxy Note 5, Galaxy Note 4 ile aynı ekran ve daha düşük kapasiteli pil kullanmasına karşın, ilk pil testi sonuçlarında selefini geride bırakmayı başarıyor. 

Galaxy Note 4’te 3.220 mAh kapasiteli bir pil kullanan Samsung, yeni nesil telefonu Galaxy Note 5 ise 3.000mAh gücünde pile yer veriyor. Samsung pil kapasitesinde geri gitmiş olsa da, ilk pil testi sonuçlarına göre kullanım süresinde daha iyi sonuçlar yakalanmış görünüyor.

Galaxy Note 5, 9 saat 11 dakika ile Galaxy Note 4’ten 28 dakika daha fazla kullanım süresi elde ediyor. Galaxy Note 5'in daha iyi bir sonuç elde etmesinde, telefonun Galaxy Note 4’e göre pil verimliliği daha yüksek bir işlemci, bellek yönetimi ve TouchWiz kullanıcı arayüzüyle gelmesinin önemli etkenler olduğunu belirtelim. 

1439803470_1.jpg

Samsung’un bir diğer yeni telefonu Galaxy S6 Edge+ da Galaxy Note 5 ile birlikte adını mükemmel pil ömrü sunan akıllı telefonlar arasına yazdırdı. Galaxy S6 Edge+, Galaxy Note 5’te olduğu gibi 3.000mAh gücünde bir pille geliyor. Telefon aynı pil seviyelerine rağmen 9 saat 29 dakika ile Galaxy Note 5’ten 18 dakika daha iyi pil süresi sunuyor. 

Galaxy S6 Edge+ ve Galaxy Note 5 aynı büyük ekranlı telefonlar kategorisindeki en önemli rakiplerinden iPhone 6 Plus’tan çok daha iyi bir pil süresine imza atıyor.

Telefonların pil dolum sürelerine göz attığımızda ise; Galaxy Note 5, Galaxy Note 4’ten 14 dakika daha erken %100 doluluk seviyesine ulaşıyor. Yeri gelmişken Galaxy Note 5’in daha küçük bir pile sahip olduğunu bir kez daha hatırlatalım. Galaxy S6 Edge+’ın pili ise 80 dakikada doluyor. Pil dolum sürelerinde Asus ZenFone 2, 58 dakika ile uzun bir süre zirvede kalacağa benziyor. 

1439818142_2.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.