Mobil

İşte iPhone 6'dan beklenen 9 özellik!

Yeni iPhone'un olmazsa olmazları!

İşte iPhone 6'dan beklenen 9 özellik!

iPhone 5'in çıkışıyla birlikte yaşanan hayal kırıklığından sonra gözler bir sonraki iPhone'da. Bir sonraki iPhone 6 ya da iPhone 5S'ten siz neler bekliyorsunuz? Öncelikle bir sonraki iPhone'da olmasını istediğimiz ancak muhtemelen olmayacak bazı özellikler var. Örneğin genişletilebilir batarya, mikro HDMI ya da yeni girişinin yerine standart mikro USB girişi.


Yukarıdaki resimde de görebileceğiniz gibi dokunmatik özelliklerine ek seçenekler düşünülmüş. Ayrıca NFC teknolojisiyle kombine edilmesi de düşünülerek gelişmiş bir sistem tasarlanmış.


İhtimal: %30NFC sistemi iPhone hakkında en çok konuşulan ve olması beklenen özelliklerden biriydi. Ancak iPhone 5 in çıkışının ardından Apple temsilcisinin yaptığı açıklamayla NFC teknolojisi yerinde Passbook kullanmalarının yeterli olduğunu düşündüklerini açıkladı.NFC iOS 6'daki Passbook uygulamasıyla kullanıcılar biletlerinin elektronik versiyonlarına kolayca ulaşabiliyor ve Apple temsilcilerinden Phil Schiller NFC'nin son zamanlardaki problemlerden hiçbirini çözmediğini ifade ediyor. Yani değil bir sonraki iPhone'da uzun bir süre NFC beklememek yanlış olmaz.

İhtimal: %20Haziran 2010'a dönecek olursak, Toshiba'nın ilk kez ürettiği 128MB'lık Nand hafıza kartlarını hatırlarsınız. iPhone'un her ne kadar 64 GB'a kadar bellek kapasitesi bulunsa da neden ek hafıza kartı düşüncesine ters düştüğü merak konusu.

İhtimal: %20Apple'ın iPhone 4S ile sunduğu en iyi özelliklerden biri Siri ses asistanı olmuştu. Bir sonraki iPhone'da Siri'nin daha gelişmiş bir versiyonu ilerleyişi açısından güzel bir sonuç olacak diyebiliriz.İhtimal: %90


Nokia'nın yeni Lumia serisi ile gündeme gelen wireless şarj sisteminin iPhone'larda da olması kullanışlı bir özellik olmaz mıydı? Powermat ve Energizer gibi firmalar bu konuda akıllı telefonlar için üretim yapmaktadır.İhtimal: %20


Android işletim sistemi bildiğiniz gibi en çok kullanılan işletim sistemi ve iOS 6 için en büyük rakip. Dolayısıyla Apple'dan bir eksik ararken ya da tam tersini düşündüğümüzdeki  rakip sistemdekileri eksik olarak görüyoruz. Android işletim sistemindeki çok kullanılan uygulamalar, ayarlar ve diğer kullanışlı özelliklere kolayca ulaşılması buna örnek verilebilir.İhtimal: %40


Apple muhakkak iPhone'daki grafik ve işlemcisini her jenerasyonda yeniliyor ve kullanıcılar ın da beklentisi bu yönde. Dolayısıyla yeni nesil iPhone'da da neredeyse kesin diyebileceğimiz bir ihtimalle grafik ve işlemci gelişmesi beklemek doğru olacaktır.


İhtimal: %90


iPhone 5 hakkındaki en çok alay konusu edilen özelliklerden biri boyunun uzaması. %18 daha ince ve %20 daha uzun bir panelle karşımıza çıkan iPhone'un bir sonraki versiyonunda daha da uzun bir telefon bekleniyor. Ancak Apple'ın daha fazla alay konusu olmaması açısından böyle bir gelişme görmemek iyi olacaktır.


İhtimal: %10


Zor ancak imkansız olmayan özelliklerden biri yüksek performans ve uzun batarya kullanımı olacak. İmkansız değil çünkü Droid Razr Maxx kullanıcıları 15 saate yakın kullanım sunan telefonlarından oldukça memnun, iPhone 5'te her ne kadar bu konuda gelişmeler görsek de Apple'ın bu konuda kötü ün saldığını söyleyebiliriz. Dolayısıyla bir sonraki iPhone'da bir batarya gelişmesi daha görmek kullanıcıları memnun edecektir.

İhtimal: %50

Yorumlar
cihanberk
iphone nokia nın yolunda ilerliyor
Cevapla
hanifi
eziksin be iphone ve eziklerin telefonu olacaksın ha ha ha ha ha
Cevapla
hanifi
bu özellikler iphone 12de gelir. yavaş yavaş acelesi yok. ha ha ha ha
Cevapla
Misafir
iPhone, geçmişte çok iyi olmasına rağmen nasıl geriye düştü ben anlamadım. Ona buna dava açmakla uğraşacaklarına şu telefonu adam gibi geliştirselerdi çok daha büyük kitlelere ulaşabilirlerdi. Steve Jobs öldü Apple' da öldü.
Cevapla
iPoint
Şunu anlamıyorsunuz ya şaşıyorum. Asıl hiç bi tasarımı düzgün olmayan android telefonları kullanarak iPhone sahiplerine ezik diyorsunuz. Kaç yaşındasınız? Aklıma şu geliyor nedense: Kedi ulaşamadığı ciğere MUNDAR dermiş. Şunu çözemiyorsunuz siz iphone 4'ün tasarımını izlerken Steve Jobs iphone 6'yı tsarlıyordu. Apple hiç bir zaman çizgisinden şaşmaz. Diğer telefonlar gibi iPhone'u gereksiz özelliklerle şişirmez.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.