İşte iPhone'un en büyük rakibi! Nothing Phone!

Akıllı telefon dünyasın en çok merak edilen isimlerinden biri olan Nothing Phone (1) sonunda resmen tanıtıldı.

İşte iPhone'un en büyük rakibi! Nothing Phone!

OnePlus’ın eski kurucu ortağı Carl Pei tarafından kurulan Nothing isimli şirketin ilk akıllı telefon modeli olan Nothing Phone (1) geçtiğimiz gün resmen tanıtıldı. Yeni akıllı telefon modeli özellikleri ve fiyatı ile olduğu kadar tasarımı ile de dikkat çekiyor.

Bugüne kadar onlarca farklı sızıntıda gördüğümüz üzere, Nothing Phone (1)’in arka yüzeyi şeffaf bir kasa ile geliyor. Bu yüzeyde Glyph ismi verilen bir led ışıklandırma sistemi kullanan şirket, çağrı, mesaj, şarj giriş çıkışı gibi durumlarda Glyph sayesinde kullanıcılarına görsel şölen yaşatmak niyetinde.

İşte iPhone'un en büyük rakibi! Nothing Phone!

Telefonun özelliklerine baktığımız zaman ilk dikkatimizi çeken şey 6,55 inç Full HD+ OLED ekranı oluyor. Gücünü Snapdragon 778G+ yonga setinden alan telefonun arka yüzeyinde 50MP + 50MP olmak üzere ikili bir kamera kurgusu bulunuyor. Cihazın ön yüzeyindeki 16MP Sony IMX 471 sensör ise, çoğu rakibinin çok önünde bir çekim kalitesi vadediyor.

8GB RAM + 128GB dahili depolama alanı, 8GB RAM + 256GB dahili depolama alanı ve 12GB RAM + 256GB dahili depolama alanı seçeneklerine sahip olan telefonda ayrıca 4500mAh batarya ve 33W hızlı şarj desteği bulunuyor. Kutudan Android 12 tabanlı Nothing OS işletim sistemi ile çıkacak olan Nothing Phone (1)’in başlangıç fiyatı ise 469 Euro olarak belirlendi.