Mobil

İşte katlanabilir ekranlı Apple iPhone!

Apple katlanabilir ekranlı iPhone tarafında önemli mesafeler kat etti. İşte katlanabilir ekranlı ilk iPhone modeline dair detaylar.


Uzun bir süredir teknoloji sektörünün gündeminde olan katlanabilir ekranlı telefonlar 2019 itibariyle hayatımıza girdi. Samsung ve Huawei ilk katlanabilir ekranlı modelleri satışa sunan firmalar oldu. 2020’de bu ikili arasında Motorola da dahil oldu.

Hali hazırda katlanabilir ekran teknolojisine sahip çok fazla model bulunmuyor. Lakin sızdırılan yeni raporlara göre, önümüzdeki yıl çıkacak olan yeni iPhone modeli de bu teknoloji ile donatılabilir.

Apple katlanabilir ekranlı iPhone için nabız yokluyor

Apple şimdiye kadar katlanabilir ekranlı iPhone modeli için pek çok patent aldı. Cupertino merkezli şirket, kullanıcılarına ekran tarafında ödün vermeyen ve sorunsuz bir model sunmak istiyor.

Malum, ilk çıkan katlanabilir ekranlı modellerde bazı sorunlar ortaya çıkmıştı. Hali hazırda ise dayanıklılık konusunda bazı soru işaretleri mevcut. Corning’in bu konu ile ilgili bazı çalışmalar yaptığı ve katlanabilir dayanıklı cam teknolojisinin 2020’nin sonuna yetişeceği belirtiliyor. Hatta ABD merkezli şirket bu konuda Samsung ile işbirliği halinde.

Sızdırılan son raporlara göre Apple da katlanabilir iPhone modeli için Corning’in yeni katlanabilir cam teknolojisini bekliyor. Böylece kullanıcılarına dayanıklı bir ürün sunabilecekler. En azından planlanan takvim bu şekilde.

Eğer her şey yolunda giderse, Apple’ın 2021 etkinliğinde en az 1 adet katlanabilir ekranı iPhone tanıtması bekleniyor. Bu modelin Galaxy Z Flip tarzında olacağı ve hem içe, hem de dışa doğru katlanabileceği iddia edilmekte. Sonuç olarak bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Osman
He tabi tabi kalanabilir iPhone yapacak haber bulamadin degilmi 😁😁
Cevapla
yakup
telefon güzelde arıza yapınca fiyatıda tuzlu olur
Cevapla
Everest TEPESI
Note 10 plus şahane ve harika...alırsan tel. Samsung galxy NOTE olsun veya 3310 Nokia al ..
Cevapla
Ayaz
En az 40.000 tl
Cevapla
Everest TEPESI
Ev yaparsan Tuğla,dan kız alırsan Muğla,dan tlf alisan galaxy den hahshs olsun
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.