Mobil

İşte Nexus 5X ve Nexus 6P ile çekilmiş 4K ve Full HD ilk videolar

Google Nexus 5X ve Nexus 6P ile çekilmiş 4K ve Full HD videolar yayınlandı.


Google’ın yeni Nexus telefonları kamera özellikleriyle ön plana çıkıyor. Google tanıtım sırasında Nexus 5X ve Nexus 6P’nin kamera ayrıntılarını paylaşırken, her iki telefonda kullanılan kameranın daha önce hiçbir Nexus telefonda kullanılmadığını ve daha kaliteli olduğunu iddia etmişti.

Mobil cihazların fotoğraf ve video kalitesini ölçmekle bilinen DxOMark sitesi, Nexus 6P’nin kamera performans puanını 84 olarak açıklamıştı ve bu puan ile en yüksek 86 puan alan Galaxy S6 Edge’in hemen arkasında yer alarak telefonlarda ne derece iddialı bir kamera olduğunu ortaya koydu.

1444812013_nexus-6p-5x.png

Her iki telefonda da F/2.0 diyafram açıklığına sahip 12.3 magapiksel  sensör mevcut. Çift LED flaş ve lazer otofokus ile desteklenen arka kameraların piksel boyutu ise 1.55 mikron. Piksel boyutunun büyük olması özellikle düşük ışık koşullarından Nexus 5X ve Nexus 6P’ye daha net fotoğraflar çekmesini sağlıyor. Ayrıca telefonlar 4K video kaydı alabiliyor. 

Telefonlar kullanıcıların eline geçmeye başladıkça daha çok ayrıntılı bilgilere sahip olacağız. Bugün her iki telefonun video kayıt örnekleri geldi.

Aşağıda Nexus 5X ve Nexus 6P’ye ait video kayıt örneklerini inceleyebilir, sonraki sayfalarımızda fotoğraf çekimlerine bir göz atabilirsiniz.1443586861_2.jpgYorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.