Mobil

İşte Office 2013'e geçmeniz için 5 neden!

Office 2013'e geçmekte kararsızsanız, haberimize bir gözatın!


Microsoft, geçtiğimiz günlerde San Francisco'da düzenlediği etkinlikte  yeni yazılım paketi Office 15 yani Office 2013'ü resmen duyurmuştu. Tüketici ön izleme sürümüyle office.com/preview adresinden indirmeye sunulan yeni Office, Word, PowerPoint, Excel, Outlook ve OneNote gibi araçları içeriyor. Ayrıca yazılım SkyDrive ve Skype ile bütünleşmiş.

Peki sadece Windows 8 ve Windows 7'de çalışacak olan yeni Office paketi, önceki sürümlerden yükseltmeye değecek kadar önemli yenilikler içeriyor mu? Bi değeceğini düşünüyoruz ve sizlere bunun beş nedenini veriyoruz.

Sonraki sayfalarımızda Office 2013'e geçmenizi gerektiren 5 nedeni inceleyebilirsiniz:Geliştirilmiş kullanıcı arayüzü

Office 2013, Office 2010'un eskimeye başlayan arayüzünü yeni renklerle canlandırıyor ve daha göz dostu bir hale getiriyor. Tabi ki arayüzdeki yenilikler bununla kısıtlı değil. Örneğin gözden geçirilen Dosya sekmesi, yeni bir belge oluştururken size mevcut şablonları gösteriyor.

PDF dosyalarını düzenleyebilme

PDF belgelerine bakmak hoş olabilir, ancak iş onlardan bir metin bölümü kopyalamaya veya düzenlemeye gelince biraz karışıyor. Ancak Word, artık PDF dosyalarını açıyor ve size tam bir düzenleme işlevi sunuyor. Sadece bu özellik bile bizce yeni Office'e geçmek için yeterli bir neden olabilir.


Otomatik yer imi oluşturma

Bu özellik sayesinde bir Word belgesini kaydettiğinizde en son kaldığınız yere otomatik olarak gidebiliyorsunuz. Böylece uzun Word belgelerinde imleci bıraktığınız yeri aramanıza gerek kalmıyor.

Office içi görsel arama

PowerPoint gibi Office belgelerinde belge içine görsel arayıp eklemek, şimdiye dek pek kolay bir iş değildi. Ancak bu durum, Office 2013 ile değişiyor. Artık Office içerisinden Bing'i kullanarak uygun görseli bulmanız ve bulduğunuz resmi herhangi bir Office belgesine eklemeniz mümkün.Excel'in QuickAnalysis aracı

Bir Excel uzmanı değilseniz, verileri analiz edip sunmak konusunda biraz kafa patlatmanız gerekebilir. Ancak bu artık sorun değil - Excel'in yeni QuickAnalysis aracı ile veriyi seçmeniz yeterli. Excel, verilerinizi en iyi biçimde nasıl biçimlendirebileceğiniz, analiz edebileceğiniz ve sunabileceğinizi size söyleyecektir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.