İşte Realme’nin ilk periskop telefotolu kamerası!

Çinli teknoloji şirketi Realme, akıllı telefon pazarındaki payını arttırabilmek için cihazlarına özellikler yüklemeye devam ediyor.

İşte Realme’nin ilk periskop telefotolu kamerası!

Realme'nin global kanadı, yeni bir telefonun gelmekte olduğuna dair ipuçları vermeye başladı. Bu cihazın dikkat çeken özelliği, periskop telefoto kamerası ile donatılmış olması. Ne yazık ki, şirket bu gizemli cihazın adını henüz açıklamadı. Bu nedenle, yaklaşmakta olan Realme GT 5 Pro amiral gemisi telefonu ya da üst düzey fotoğrafçılık özelliklerine sahip yeni bir orta segment telefon olabilir.

Aşağıda gördüğünüz görselden, bu gizemli Realme cihazının yuvarlak bir kamera modülüne sahip olduğunu anlayabilirsiniz. İki kamera halkası ve periskop zoom kamerası olduğu düşünülen dikdörtgen bir birim bu modülde bulunuyor.

Realme, yakın zamanda Çin'de Realme GT 5av amiral gemisi telefonunu piyasaya sürdü ve şimdi Realme GT 5 Pro adında daha güçlü bir cihaz üzerinde çalıştığı söyleniyor. Bu cihazın Realme'nin periskop telefoto kamera özellikli ilk telefonu olabileceği iddia ediliyor. Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile güçlendirilmiş bu akıllı telefonun bu yıl içinde ya da 2024'ün başında Çin'de tanıtılıp tanıtılmayacağı henüz belli değil.

İşte Realme’nin ilk periskop telefotolu kamerası!

Ancak, ünlü duyumcu Digital Chat Station'ın Weibo'da yaptığı yakın tarihli bir paylaşım, farklı bir hikaye anlatıyor. Duyumcuya göre, periskop telefoto kamera özelliğiyle gelen yeni bir orta segment Realme akıllı telefonu yakında tanıtılacak. Cihazın adını açıklamasa da, fotoğrafçılık yeteneklerinin beklentileri aştığını ve kategorisinde nadiren görülen bir performans sunduğunu belirtti.

iPhone 15 serisinin lansmanının ardından ortaya çıkan yukarıdaki görsel, "Sadece Max zoom yapabilir" mesajını taşıyor. Bilindiği üzere iPhone 15 Pro Max, 5x optik zoom özellikli periskop telefoto kamera ile donatılan Apple'ın ilk telefonu ve başlangıç fiyatı 1.119$. Bu afiş, yakında tanıtılacak bir Realme telefonunun, muhtemelen iPhone 15 Pro Max'den çok daha uygun bir fiyata yüksek optik zoom sunacağını ima ediyor.