Mobil

İşte Sony'nin suya dayanıklı telefonları!

Sony, yepyeni iki akıllı telefonunu Xperia Go ve Xperia Acro S'yi resmi olarak duyurdu.

İşte Sony'nin suya dayanıklı telefonları!

Japon üretici Sony, Ericsson'dan tüm hisseleri devraldıktan sonra yoluna alışılmış Sony çizgileri ile devam ediyor. Şimdide karşımıza yeni modellerle çıkan Sony, yepyeni iki akıllı telefonunu resmi olarak duyurdu. Bu telefonlar Sony Xperia Go ve Xperia Acro S adını taşıyor. Cihazlar ayrıca Sony'nin suya dayanıklı akıllı telefonlar kategorisindeki ilk önemli hamlesi olarak ta önem arz ediyor.

1338390168_sonyxperiagoacroshaber1.jpg

Sony'nin duyurduğu her iki akıllı telefonun tasarımı daha önce duyurduğu Sony modelleri ile benzer bir görünüme sahip. Sony teknolojilerinin de bulunduğu bu tasarım kullanıcıları tarafından beğeniliyor. Telefonlarda dikkat çeken özellikler ise Mobile Bravia Engine ekran teknolojisi, yüksek çözünürlüklü kameraları ve uzun bekleme süreleri.

Telefonlar dışarıdan gelebilecek olumsuz etkenlere karşı özel bir korumaya sahip. Ayrıca bu ürünler, farklı dallarda dayanıklılık sertifikaları aldı. Sonraki sayfalarda ayrıntılı olarak telefonların özelliklerini ve görüntülerini bulabilirsiniz.Sony Xperia Go (Xperia Advance)

Sony firması, diğer firmaların tasarımlarına göre daha küçük ekranlı akıllı telefonlardan asla vazgeçmedi. Şirket adeta kendi potansiyelini oluşturdu ve Xperia Go modeliyle bu durumu sürdürüyor.  Telefon 3.5 inçlik bir ekran boyutuna sahip.

1338390270_xperiagohaber1.jpg

Cihazın diğer detayları ve özellikleri ise şöyle:

● 3.5inçlik Sony Mobile Bravia Engine ekran teknolojisi

● Bir saniye içinde ilk çekimi yapabilecek hızda 5MP çözünürlüğünde arka kamera

●Çizilmeye karşı dayanıklı özel mineral ekran koruması

●1GHz çift çekirdekli işlemci

●Ön yüklü olarak Android 2.3 Gingerbread işletim sistemi ancak Android 4.0 yükseltilebilme garantisi

●Siyah, sarı ve beyaz renk seçenekleriXperia Acro S

Xperia Acro S, 720p HD çözünürlükte ekrana sahip. Ayrıca cihaz, Sony Mobile Bravia Engine teknolojisini kullanıyor. Bu ekran ile gelen Sony Xperia Acro S, PlayStation sertifikasına sahip oluşuyla diğer firmalardan farklı bir konuma geçecek.

1338390315_xperiaacroshaber1.jpg

Telefonun diğer özellikleri ise şöyle:

●4.3 inçlik 720p HD çözünürlüğünde Sony Mobile Bravia Engine ekran teknolojisi

●Tek tıklamayla bir saniye içinde ilk çekimi yapabilecek hızda 12MP çözünürlüğünde arka kamera

●PlayStation Sertifikası

●1080p HD video kaydı ve 720p HD çözünürlüğünde ön kamera

●Çizilmeye karşı dayanıklı özel mineral ekran koruması

●1.5GHz çift çekirdekli işlemci

●Android 4.0 işletim sistemi

●Siyah, pembe ve beyaz renk seçenekleriSony Xperia Go, suya dayanıklılık konusunda en üst seviye olan IP67 sertifikasına sahip. Ayrıca telefonda 15cm ile 1mt arasındaki derinlikte 30 dakikaya kadar suya karşı koruma sağlama özelliği var.

1338390356_xperiagohaber2.jpgXperia Acro S ise diğerinden biraz farklı olan IP55 sertifikası ile toza karşı dayanıklılık sergiliyor. Ayrıca  15cm ile 1mt arasındaki derinlikte 30 dakikaya kadar suya karşı dayanıklılık sağlayan IP57 sertifikasına sahip.

1338390386_xperiaacroshaber2.jpg

Cihazlara ait video görüntülerini de aşağıda izleyebilirsiniz.

Xperia Go Videosu

Xperia Acro S Videosu

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.