Mobil

İşte Windows Phone'un sesli asistanı Cortana! (Video)

Microsoft'un Windows Phone platformu için üzerinde çalıştığı ses asistanının video görüntüsü sızdırıldı.

İşte Windows Phone'un sesli asistanı Cortana! (Video)

Son zamanlarda yapılan söylentiler Microsoft’un Windows Phone platformu için Siri ve Google’ın ses asistanı benzeri bir uygulama üzerinde çalıştığı yönündeydi. Hatta şirket bu uygulama için Halo oyununun kahramanın adı olan Cortana kod adını kullanıyor.

Şimdi ise Microsoft’un Windows Phone platformu için üzerinde çalıştığı iddia edilen sesli asistanı gösteren bir video geldi. Ancak ne yazık ki, video görüntüsü oldukça kalitesiz. Twitter kullanıcısı WPLeaks tarafından yayınlanan videoda Cortana kod adlı sesli asistandan görüntüler yer alıyor.

1390763420_image110.png

Söylentilere göre Nisan ayında piyasaya sürülecek olan Windows Phone 8.1 ile ve sesli asistan Cortana’da tanıtılacak. Halo oyununun kahramanı Cortana’nın seslendiricisi Jen Taylor yeni uygulamanın sesi olacak. Bildiğimiz kadarıyla işlevsellik olarak sesli asistan, arama sorgularını, randevular, navigasyon, sesli kilit açma ve soruları cevaplama gibi özelliklere sahip olacak.

Aşağıda WPLeaks kullanıcısının Twitter üzerinden yayınladığı Cortana sesli asistanın video görüntüsünü izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.