Mobil

İşte yeni iPhone modelleri!

Beklenen gün geldi ve Apple bugün düzenlediği etkinlikle başta iPhone modelleri olmak üzere yeni ürünlerini tanıttı. Sizler için canlı yayını anlık olarak aktardık. İşte detaylarıyla yeni iPhone modelleri!

İşte yeni iPhone modelleri!

Sonunda beklenen an geldi ve yeni iPhone modelleri Apple'ın ABD California'da bulunan genel merkezinde yapılan etkinlikle beraber tanıtıldı. Her yıl geleneksel hale gelen bu tanıtımın ana konusu iPhone modelleri. Teknolojioku olarak biz de bu etkinliği canlı yayında takip ederek sizlere aktardık.

Yeni iPhone modelleri ve çeşitli ürünleri sizlere buradan aktardık. iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone XR olarak adlandırılan 3 yeni iPhone modeli bu etkinlik ile beraber bizlerin beğenisine sunuldu. İşte canlı yayının dakika dakika anları!

20:00: Etkinlik için açılış reklamı yayınlanıyor. Etkinliğin başlamasına son iki dakika kaldı. 

20:02: Tim Cook sahneye çıkışını gerçekleştirdi. Girişini ''Steve Jobs'' salonuna hoşgeldiniz diyerek yaptı. Apple markasının bu zamana kadar çıkardığı ürünlere değinmekte.

20:04: Tim Cook, yılda 500 milyon insanın Apple Store'ları ziyaret ettiğini belirtti. Ardından iOS sisteminin 2 milyar insan tarafından kullanıldığını belirtti. 

20:06: Yeni Apple Watch tanıtıldı. Dünya çapında en çok kullanılan akıllı saat olduğunu belirten Cook, milyarlarca insanın Apple Watch'u çok sevdiğini ve günlük yardımcı bir araç olarak kullanıldığını belirtti. 

20:09: Sahneye Jeff Williams çıktı. Apple Watch hakkında bilgi paylaşımında bulunuyor. Cihazın sağlık özelliklerinden bahsediyor. Bu alanda ürünün oldukça işlevsel olacağını belirtmekte. İşte karşınızda yeni Apple Watch! 

20:13: Tanıtım sonrası Jeff Williams tekrardan sahneye çıktı. Yeni saat yüzde 35 daha büyük bir ekrana sahip olacak. Ekran biraz daha oval bir yapıda. Arayüz diğer saatlere göre artık daha farklı. Tamamıyla sportif bir yapıda bizlerin karşınıza çıkacak. En dikkat çeken özelliği nefes alıp verdikçe saat size tepki verecek. Yeni Watch'ın ismi ''Apple Watch 4''! 

20:17: Yeni Watch'ın tasarımı tamamıyla değiştirildi. Artık hoparlörler hiç olmadığı kadar daha güçlü. Telefon görüşmeleri daha verimli olsun diye saatin alt tarafı tamamıyla camdan üretildi. Yeni saat S4 adında bir işlemci ile gelecek. 64 bit çift çekirdekli bir işlemci bizleri bekliyor. Bu da performansı iki katına çıkarıyor. Saat ne yapıyorsanız o an o aktiviteyi otomatik olarak tanımlayabilecek. Bu da daha dinamik bir yapı katacak bizlere. 

20:20: Eğer yere düşer veya takılırsanız telefon bunların ölçümünü bile yapabilecek. Böylelikle sizi uyaracak. Hatta ilk yardım çağırmak isteyip istemediğinizi size soracak. Gerçek zamanlı Apple Watch sizin kalp atışınızı ölçecek böylelikle size uyarı verip doktora gitmenizi söyleyebilecek. Bu da kalp krizi risklerini en aza indirgeyecek. 

20:30: Tek bir tuşla vücudunuzun anlık sağlık grafiğini görebileceksiniz. Hatta bu dökümanı telefon üzerinden veya bilgisayara aktarıp doktorunuz ile paylaşabileceksiniz. Bu özellik için ''American Heart Association'' ile ortaklaşa bir çalışma yürütülmüş. Yeni saat yüzmeye karşı da dayanıklı olacak. Tüm gün boyunca Apple Watch 4'ü kullanabileceksiniz. Bu da kullanım ömrünü oldukça uzun tutmuş. Apple Watch 4'ün tasarım hikayesi ile ilgili bir tanıtım reklamı sahneye girdi. 

20:35: Cook tekrardan sahneye çıktı. Toplamda üç farklı renk seçeneği bizlerle olacak. Altın rengi, gri ve gümüş. Kordonlar değiştirilebilecek. Bu konuda ise Nike ile anlaşma sağlanmış. Paylaşılan ilk bilgilere göre Watch 4, 499 dolardan çıkışını yapacak. Cihaz 21 Eylül'de belirli ülkelerde satışta olacak. İlk partide Türkiye maalesef yok.

20:40: Cook, tekrardan sahneye çıktı. Yeni iPhone modelleri Tim Cook tarafından duyuruldu. İsimler iPhone 10S. (XS) Telefonlar paslanmaz çelik ile kaplanmış durumda. Bu zaman kadar çıkartılan en güçlü iPhone olma özelliğini taşıyor. En dikkat çeken kısmı ise ekranı.

20:45: Ekran en güçlü ve kırılmaz ekran olarak karşımıza çıkıyor. Telefonlar suya dayanıklı olacak. Alkol, portakal suyu istediğiniz her türlü sıvıya tutabilirsiniz. OLED ekran ile gelen telefonlar 6.5 inclik bir ekrana sahip. HDR desteği de yanında cabası. Şimdi ise karşımıza iPhone XS Max çıktı. Ekranı yan yatırdığınız zaman ekranı ikiye bölebiliyorsunuz. Oyun konusunda da telefonlar en iyi kaliteyi ve performansı sunmayı hedefliyor. 

Face ID daha da geliştirildi. Yapı olarak pek bir farklılık yok telefonlarda ancak X'in en gelişmiş modelleri olarak karşımıza çıkacaklar. Yüz doğrulama konusunda en gelişmiş telefonlar olacak XS ve Max. İlk 7 nanometer çip kullanıldı Max modelinde. Performans konusunda Max, X modeline göre iki kat daha iyi bir deneyim sunacak. 

20:50: 8 çekirdekli bir tasarım ile gelecek Max. Saniyede 600 milyon işlem yapabilecek. Bu oran oldukça yüksek diyebiliriz. Yeni iPhone modelleri ile beraber artık 512 GB seçeneği de bizlerle. En akıllı ve en güçlü akıllı telefona hazır olun! Yeni iPhone modelleri A12 Bionic işlemci ile desteklenecek. iPhone Ürün Pazarlama Müdürü sahneye çıktı. Telefonlar hakkında bir tanıtım açıklaması yapmakta. 

20:55: Siri için oluşturulan kısayol XS serisinde de bizlerle olacak. Siri artık 9X daha da hızlı işlem görecek. Cümleniz bitmeden Siri sizin sözünüzü tamamlayabilecek. Bu oldukça güzel bir gelişim diyebiliriz. Düşük ışıkta bile yeni iPhone modelleri ile rahat fotoğraflar çekebileceksiniz. Oyun deneyiminizi bir tık üst seviyeye çıkarmak için ''Bethesda'' ile çalışılmış. Evet BETHESDA! 

21:05: Artırılmış gerçeklik teknolojisi gösteriliyor. Basketbol oynarken sizin rekorlarınızı bile sayabilecek bir telefon var karşımızda. Sırada ise kameranın özellikleri var. Yeni iPhone ile çekilen bir fotoğraf ''Times''ın kapağı oldu. Arkada çift kamera mevcut. ( 12 MP+12 MP ) 

21:15: Her fotoğraf başına bir trilyon işlem yapabileceksiniz. Çektiğiniz fotoğrafın cinsinden nesnesine kadar her şeyi tanımlayabileceksiniz. Her bir kare arasında 1 frame alabileceksiniz. Genel olarak toparlayacak olursak; Apple, kamera konusunda köklü değişikliklere gitmemiş ancak özellikler bakımından baya bir gelişme söz konusu. Stereo ses kaydı özelliği bizlerle. 

21:20: Pil ömrü ise X'e oranla XS'te yarım saat, Max'ta ise 1.5 saat daha fazla olacak. Telefonlar çift sim desteği ile geliyor. Ancak buranın altını çizmek isterim, bunlardan biri elektronik sim olacak. XS 5.8 Max ise 6.5 inc ekran ile karşımıza çıkacak. Paslanmaz çelik ile telefonların kullanım ömrü artırılacak. Şu an telefonlar için bir tekrar yapılıyor. 

21:23: Apple kampüs hakkında bilgi veriliyor. Kampüsler güneş enerjisi ile çalışmakta. Kısacası tamamıyla doğal ortamlarda bu merkezler hizmet vermekte. Yeni iPhone'lar da yenilenebilir batarya ile geliyor. Dünyanın en değerli firması konumunda bulunan Apple, daha doğa dostu bir yapıda karşımıza çıkıyor. 

21:27: Yeni bir iPhone modeli daha tanıtılıyor! Telefon tek kamerası ile dikkat çekiyor. Yeni telefonun ismi ''iPhone XR''. Telefon birçok renk seçeneği ile geliyor. Turuncu, sarı, kırmızı, gri, mavi bu renk seçenekleri arasında. İlk defa bir LCD panel köşeden köşeye kullanılıyor. En gelişmiş LCD panel karşımızda! Sıvı retine adında bir özellik ile geliyor. Çözünürlük ise 1792 x 828. Telefonun ekranı ise 6.1 inc.

21:30: Telefonu açmak için ekranı yukarı kaydırmak yeterli olacak. Tek bir dokunuş ile kamera açılabilecek. Face ID tekrardan R modeli ile karşımızda. Artık Apple için bir standart diyebiliriz. Telefon XS ve Max gibi A12 Bionic ile gelecek. Telefonun kamerası ise 12 MP. Tekrardan belirtelim bu iPhone modeli tek kamera ile geliyor. 

21:40: iPhone 8 Plus'a oranla 1.5 saat daha uzun ömürlü olacak R modeli. Telefonun teknik özellikleri tekrardan gösteriliyor toparlama yapmak adına. Telefonun fiyatına gelecek olursak; iPhone XR 749 dolardan çıkış yapacak. 26 Ekim'den itibaren piyasada. iPhone XS ise 999 dolardan çıkışını gerçekleştirecek. XS Max ise 1099. XS ve Max 28 Eylül'den itibaren satışta olacak. 

21:42: Apple, yavaştan sunumu sonlandırmaya hazırlanıyor ancak son olarak Home Pod'u ve Mac modelini gösteriyor. Yeni duyurular değil merak etmeyin. Pod sayesinde kaybolan iPhone'unuzu bulabileceksiniz. Ek olarak Siri'de bizlerle olacak. 

21:45: Tim Cook, yavaştan sunumu sonlandırıyor. Genel olarak tanıtılan modeller hakkında övücü sözler dile getiriyor. Apple sunumu sonlandırdı. Bizlerle sunumu takip ettiğiniz için teşekkür ederiz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.