Mobil

iTunes Türkiye'ye geliyor!

iTunes Türkiye'ye ne zaman geliyor?


Apple'ın iTunes mağazası birçok ülkede var ancak Türkiye'de henüz devreye sokulmadı. Yeni gelen haberlere göre kısa süre içinde Türkiye'ye geliyor. Gelen haberler Apple yetkililerinin telif hakları için ilgili kurumlarla görüşmelerini tamamladığı yönünde. iTunes mağazası için öncelikle müzik satışının başlayacağı da bu haberlerin içinde.

Ayrıca Apple'ın, iTunes Türkiye mağazasını Kasım ayına yetiştirmek için büyük çaba sarfettiği de söyleniyor. Eğer Kasım ayına yetişemez ise 2013 yılının ilk çeyreğinde açılışın yapılacağına kesin gibi görülüyor.

1345886421_1256936821.png

Türkiye'de açılacak iTunes mağazasında müzik satışının başlamasından sonra diziler ve filmler için de çeşitli anlaşmaların yapılacağı söyleniyor. Hatta bununla ilgili olarak özellikle diziler tarafında bazı kurumlarla görüşmelerin yapıldığı da iddia ediliyor.

Ön ödemeli iTunes hediye kartlarının Türkiye mağazasının açılışı için yapılan çalışmaların arasında olduğu da söyleniyor. Bununla ilgili görüşmelerin de belirli bir seviyeye geldiği söylentiler arasında.

Tabi ki bunlar sadece söylentiden ibaret. Gerçekliğini zamanla hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.