Mobil

Jelly Bean artık Android cihazların yarısında yer alıyor

Yayınlanan son raporda sadece Jelly Bean'in yükseliş içerisinde olduğu görülüyor.

Jelly Bean artık Android cihazların yarısında yer alıyor

Google bir yandan Android 4.4 hazırlıklarını aralıksız sürdürürken, diğer taraftan ise yeni güncellemelerle Android 4.3'teki ufak çaplı sorunlara çözüm getiriyor.

Android tarafında tüm bunlar yaşanırken, Google aynı zamanda işletim sisteminin alt versiyonlarının kullanım oranları her ay düzenli olarak açıklamaya devam ediyor. Yayınlanan son rapora göre Jelly Bean yükselişini sürdüren tek versiyon oldu ve Android cihazlarının neredeyse yarısında Android 4.1 ve diğer Jelly Bean sürümlerini görüyoruz. Raporda ayrıca Android 4.3'e de ilk defa yer verildi. 

1380957172_android.jpg

Tabloya göre Jelly Bean %49'lık bir kullanım seviyesine ulaştı. İkinci sırada ise Android 2.3 GingerBread'i görüyoruz. Uzun süre en çok kullanılan işletim sistemi %28.5'lik kullanım oranı ile Android cihazlar arasında hala en popüler versiyonlardan. Android 4.0 ICS tarafında da düşüş devam ederken, kullanım oranı %21.7'den %20.6'ya geriledi.

Şu an sadece Nexus cihazlarda, HTC One ve Galaxy Note 3'te yer alan Android 4.3 ise %1.5'lik kullanım oranı ile tabloya giriş yaptı. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.