Mobil

Jelly Bean en çok kullanılan ikinci Android sürümü oldu

Android 2.3 Gingerbread ise hala zirvedeki yerini koruyor.

Jelly Bean en çok kullanılan ikinci Android sürümü oldu

Yaklaşan Google I/O etkinliği önce Android sürülerinin kullanım oranları bir kez daha açıklandı. Google tarafından son gelen değerlendirmelere baktığımızda Jelly Bean’in Ice Cream Sandwich’i geride bıraktığını görüyoruz.

Mobil dünyasının en çok tercih edilen işletim sisteminin son sürümü kasım ayında Android 4.2 olmuştu. Androd 4.1 ise geride bıraktığımız yıl haziran döneminde resmiyet kazanmıştı. Neredeyse bir yıllık süre geride kalırken, Jelly Bean'in kullanım oranı %28.4 seviyesine ulaşırken; Jelly Bean, Android ekosisteminin en çok kullanılan ikinci versiyonu oldu.

1367568870_adsiz.png
Gingerbread aradan geçen 2.5 yıllık süreye rağmen %38.4 ile zirvede yer alırken, versiyonun kullanım oranında ciddi anlamda düşüş yaşandığını belirtelim. Ice Cream Sandwich ise %27.5'lik kullanım oranıyla üçüncü sırada yer alıyor. Android 1.6 Donut, 2.1 Eclair, 2.2 Froyo ve 3.2 Honeycomb ise birkaç ay içerisinde listede yer almayacak gibi görünüyor.
Yorumlar
ginger
ginger bread çok sağlam ama yeni çıkan uygulamalar neden destek vermiyo ranlamıyorum illaa ıcs veya jellybean yüklesek bu kez telefonun kamerası veya farklı donanımları bozuluyor bu yüzden zamanla herkes androide karşı tepkili ve tepki süresince kullanmaktan kaçınabilir
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.