Mobil

Jelly Bean kullanım oranı artıyor

Son açıklanan verilerde sistem %10 rakamını aştı.

Jelly Bean kullanım oranı artıyor

Geleneksel olarak her ay sonunda Android sürümlerinin kullanım oranları açıklanır. Geride bıraktığımız aralık ayı istatistikleri de Google geliştiricileri tarafından açıklandı. 2012 haziran döneminde resmiyet kazanan Jelly Bean ilk defa %10 kullanım oranını aştı. Üreticilerin cihazlara Jelly Bean güncellemelerini hızla yaydığı şu dönemde oran artışında ki hızın devam etmesi bekleniyor.

Ice Cream Sandwich ise %29’a ulaştı. İki yıl önce kullanıcılara sunulan Gingerbread ise ilk defa %50 seviyesinin altına düştü. Bunda sunulan ICS güncellemelerinin büyük payı var. Tabletler için geliştirilen Honeycomb’da ise değişim pek görünmüyor.
1357279445_androidgoogle.png

Android 2.2 Froyo, 2.1 Eclair ve 1.6 Donut, her geçen gün paylarını eritirken 1.5 Cupcake ise artık önemsiz diyebileceğimiz oranlara sahip. Mayıs ayında gerçekleştirilecek Google I/O etkinliğinde resmiyet kazanması beklenen yeni sürüme kadar (Key Lie Pie) kullanım oranlarındaki değişim ne şekilde olacak bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
galaxy advance
nereye yukseltecez biz belediyenin onunemi yukseltecez
Cevapla
ace
Hobeycomb ı harcadilar bence windowsun vistasi androidin honeycombı
Cevapla
ace
Hobeycomb ı harcadilar bence windowsun vistasi androidin honeycombı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.