Mobil

Jelly Bean kullanım oranı artıyor

Jelly Bean'in kısa süre içerisinde en çok kullanılan versiyon olması bekleniyor.

Jelly Bean kullanım oranı artıyor

Google geleneksel olaral her ayın ilk günlerinde Android versiyonlarının kullanım oranlarını açıklar. Mayıs ayının geride kalmasıyla arama motoru devinin karşımıza çıkardığı son rakamlarda Jelly Bean'in yükseliş içerisinde olduğunu görüyoruz. %33 seviyesinde olan versiyonda yükselişe sebep olarak, son dönemde tanıtımı gerçekleşen birçok telefonda yer alıyor olması ve üreticilerin Jelly Bean dağıtımına başlamış olması gösterilebilir.

Android 4.0 ICS ise nisan dönemine nazaran bir miktar düşüş yaşadı. %28.2 iki olan kullanım değeri, %25.6 seviyesine geriledi. Uzun süredir en çok kullanılan Android versiyonu olan 2.3 Gingerbread ise birkaç ay içerisinde unvanın Jelly Bean'e bırakacak gibi görünüyor. Nisan ayında %38.5 olan kullanım oranı mayıs ayı sonunda %36.4 seviyesine geriledi. 

Donut, Eclair, Froyo ve Honeycomb tarafında ise düşüş devam ederken, versiyonların birkaç ay içerisinde listede yer almaması bekleniyor. 
1370322396_adsiz.png

Yorumlar
Misafir
bırakın da artsın hergün bir sürü telefon çıkıyor. hepsi de jelly bean ile çıkıyor. eski telefonlar guncellenmiyor yani
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.