Mobil

4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 400 işlemci!

LTE destekli telefonlarda en çok kullanılan işlemcileri üreten Qualcomm, 4 çekirdek ve LTE desteğini Snapdragon 400'e de getiriyor.

4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 400 işlemci!

Mobil dünyasının bir numaralı çipset üreticisi Qualcomm, Snapdragon 400 adını verdiği çift çekirdekli Krait 400 mimarili işlemcisini geçtiğimiz aylarda duyurmuştu. Halihazırda orta sınıf bazı telefon ve tabletlerde de kullanılmaya başlanan işlemcinin yenilenmiş hali diyebileceğimiz dört çekirdekli ve LTE destekli versiyonu yıl sonunda referans bir tabletle kullanıcıların beğenisine sunulacak.
1370321513_qualcomm-liquid-lead.jpg

Windows Phone 8 platformunu hedef alacak işlemci, Cortex-A7 mimarisinde ve 1.2GHz frekans hızında çalışacak ve 3G/4G dahili modemine sahip olacak. 3G hızında 42Mbps’e kadar indirme hızı sunan işlemci aynı zamanda Çinli TD-SCDMA ağları ile uyumluluk gösterecek. Snadragon 400 MSM8926’da Gigabit sınıfındaki Wi-Fi için Qualcomm VIVE™ 802.11ac teknolojisi, NFC, QuickCharge (hızlı şarj) ve Miracast desteği (kablosuz görüntü aktarım teknolojisi) de işlemcinin yetenekleri arasında yer alacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.