Jelly Bean'in kullanım oranı %25'e yükseldi

Her ay geleneksel olarak açıklanan veriler neticesinde Gingerbread hala en fazla paya sahip işlemci versiyonu olarak karşımıza çıkıyor.

Jelly Bean'in kullanım oranı %25'e yükseldi

Google Play Storeui ziyaret eden kullanıcıların Android sürümlerini dikkate alarak raporlar oluşturan Google, Jelly Bean’in kullanım oranın %25 seviyesine ulaştığını bildirdi. Android 4.0 Ice Cream Sandwich ise %29.3'lük bir dilime sahip olurken, listenin zirvesinde, yani en fazla kullanım oranına sahip versiyon ise uzun süredir olduğu gibi yine 2.3 Gingerbread oldu.

Çoklu kamera ve çoklu dokunmatik desteğinin ilk defa Android'te yer bulduğu versiyon olan Gingerbread, 2011 yılı şubat ayında kullanıcılara sunulurken, aradan geçen süre zarfında hala listede bir numarada yer alıyor. Android 1.6 Donut, neredeyse yok olmas seviyesindeyken, muhtemelen bir sonraki istatistiklerde listede yer bulmayacaktır. Aynı değerlendirmeyi tabletler için oluşturulan Honeycomb için de kullanabiliriz.

Eclair %1.7'lik bir paya sahipken, Froyo ise %4'lük kullanım oranına sahip. Android 5.0'ın mayıs ayında düzenelenecek Google I/O etkinliğinde tanıtılacağını tekrar hatırlatalım.


1364971100_android-platform-versions-by-total-number-of-active-users-640x450.png