Kaliteli Çin malı ZOPO C3 inceleme - Page 1

Birkaç yıl öncesine kadar Çin malı telefon denilince akla gelen şeyler kalitesiz malzeme, kalitesiz ekran ve stabil çalışmayan tek artısı çift hat ve TV desteği olan telefonlardı.

Kaliteli Çin malı ZOPO C3 inceleme - Page 2

Öncülüğünü Lenovo, ZTE ve Huawei gibi Çin'in dünyaca ünlü şirketinin yaptığı kaliteli telefon furyasına Xaomi, Oppo ve Meizu gibi daha küçük markaların da katılması ile Çinli telefon üreticileri Samsung, Nokia, Apple gibi pazar payını domine eden şirketleri yavaş yavaş rahatsız etmeye başladılar.

Kaliteli Çin malı ZOPO C3 inceleme - Page 3

Şu aralar ismini çokça duymaya başladığım ve bir süredir kullandığım model olan Zopo C3'ü detaylı inceleme şansım oldu. Telefonun en çok öne çıkarılan özelliği tabii ki 5 inçlik FullHD ekranı. Şimdilik sadece büyük markaların amiral gemisi modellerinde(Samsung Galaxy S4, HTC One, LG G2 vb.) kullanılan FullHD ekran uygun fiyatı ile dikkat çeken Zopo C3'de kullanılmış. 250-280 USD arası bir rakama satın alınabilen bir telefon için çok başarılı bir ekran.

Kaliteli Çin malı ZOPO C3 inceleme - Page 4

Peki ekranın kalitesi nasıl?
Ekran tabii ki Galaxy S4 veya HTC One kadar başarılı değil fakat yine de kaliteli bir ekran olduğunu söyleyebilirim. Renkler, parlaklık ve görüş açısı gayet başarılı. Cihazın bir diğer öne çıkarılan özelliği ise 13 megapiksel arka ve 5 megapiksel ön kamerası. Öncelikle kötü haber ile başlayayım. Ön kameranın 5mp ile uzaktan yakından ilgisi bile yok. Hatta ön kameranın kalitesinin kötü olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Samsung Galaxy S4'ün ön kamerası ile karşılaştırdığımda hayal kırıklığım daha da büyüdü. Neyse ki arka kamerası kötü değil. Her ne kadar 13MP'lik rakiplerinin yanında pek şansı olmasa da popüler arkaların 8MP'lik kameraları ile benzer performans veriyor. Mesela Samsung Galaxy S2'ye benzer performans veriyor.(Gerçi hala Galaxy S2 daha başarılı) Bu fiyat aralığında ise kabul edilebilir hatta iyi sayılabilecek bir kamera performansı diyebilirim.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.