Mobil

Karnaval Havası Android’lerde Esmeye Başlıyor!

Türkiye’nin en beğenilen müzik uygulaması Karnaval.com Android uygulaması yayında.

Karnaval Havası Android’lerde Esmeye Başlıyor!

Karnaval.com, Google Play’den ücretsiz olarak indirilebilen Android uygulamasıyla müzikseverlere yüksek ses kalitesi ile sevdikleri radyoları dinlemenin yanı sıra sevilen sanatçıların en yeni şarkılarını dinleme ve yeni sanatçıları keşfetme fırsatını sunuyor.

Türkiye'nin en kapsamlı dijital müzik platformu olan Karnaval.com’un Android uygulaması Google Play’deki yerini aldı. Bu uygulama sayesinde Android kullanıcıları Karnaval.com’un altında yer alan, değişik müzik zevklerine hitap eden birbirinden on farklı radyoya anında ulaşıp, her yerden yüksek ses kalitesi ile müzik dinleyebiliyorlar. Radyolarda çalmış olan şarkıların listesine ve sırada yer alacak şarkıya ulaşabiliyor, beğendikleri şarkıları ve sanatçıları favorilerine ekleyebiliyorlar.

1352888171_karnaval.comandroid5.png1352888187_karnaval.comandroid2.png

Radyo kanalları arasında kolayca geçiş yapabilmenin yanı sıra uygulamada yer alan On Demand bölümünden yeni sanatçıları keşfedebiliyor ve en yeni şarkıları dinleyebiliyorlar. “Karnaval.com” uygulamasında dinlenen şarkılar ve radyolar anında Facebook, Twitter hesapları kullanılarak veya e-posta yolu ile paylaşılabiliyor. Uygulamada yer alan Son Durum bölümünden en güncel etkinlik, hava durumu ve haberlere anında ulaşabildiği gibi Haberler bölümünden de müzik dünyasında neler olup bittiği öğrenilebiliyor.

Spectrum Medya CEO’su Ali A. Abhary “Karnaval.com” Android uygulaması ile ilgili yaptığı açıklamada “Türkiye’deki mobil cihaz sahipliği hızla artıyor. Dünyadaki iOS ve Android cihazların büyüme oranlarına bakıldığında, Türkiye %185’lik bir rakam ile ilk 10 ülke arasında yer alıyor.* Dinleyicilerimiz artık mobil cihazlarından müzik dinliyor ve onlar neredeyse biz de orada olmalıyız. Bu durumun bir göstergesi olarak Ağustos ayında yayına başlayan iPhone, Nokia ve Blackberry uygulamalarımız dinleyicilerimiz tarafından büyük ilgi gördü, Ağustos ve Eylül aylarında 300.000 kişi tarafından indirildi. iPhone uygulamamız ikinci gününde Türkiye App Store’da ücretsiz olarak en çok indirilen uygulamalar listesinin 1.’si oldu. Uzun süre müzik uygulamaları listesinde lider olarak yer aldı. Aynı zamanda kullanıcılardan aldığı yüksek reytingler ile Türkiye App Store’un en beğenilen uygulamalarından biri oldu. Türkiye’de kullanılan akıllı telefonların büyük bir bölümünü Android cihazlar oluşturuyor. Bu nedenle Android uygulaması ile Karnaval.com’un dinleyici sayısının ve dinlenme süresinin büyük ölçüde artmasını bekliyoruz. Yakın bir zamanda mobil uygulamaları sayesinde interaktif olan, Türkiye’deki müzik dinleme alışkanlıklarını değiştirecek, radyoculukta yeni bir dönem açacak çok farklı bir projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Dinleyicilerimiz karnaval.com’da yeni sürprizlerle karşılaşmaya hazır olsun” dedi.

1352888245_karnaval.comandroid3.png1352888703_karnaval.comandroid4.png

Tüm Android kullanıcıları Google Play üzerinden “Karnaval.com” uygulamasını ücretsiz olarak cep telefonlarına yükleyebiliyorlar. Optimum performans için 3G veya WiFi bağlantı tavsiye ediliyor.

Yorumlar
kimit
limitli bağlantı varsa dikkat arkadaşlar:)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.