Mobil

Karşılaştırma: Moto E, Galaxy S5, hız testi! [Video] - Yüksek donanım her şey değildir!

Eğer herşey donanımdır diyenlerdenseniz yanılıyor olabilirsiniz.

Karşılaştırma: Moto E, Galaxy S5, hız testi! [Video] - Yüksek donanım her şey değildir!

Sizce düşük donanımlı bütçe dostu bir akıllı telefonun şuan piyasadaki en yüksek donanıma sahip bir başka telefonun karşısında ne kadar şansı olabilir!. Eğer herşey donanımdır diyenlerdenseniz yanılıyor olabilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde Motorola'nın resmi olarak duyurduğu 4.3 inç 960×540p QHD ekrana, Çift çekirdekli 1.2 GHzQualcomm Snapdragon 200 işlemci,ve 1 GB RAM'e sahip olan Moto E, diğer tarafta Samsung'un performans canavarı olarak adlandırılan amiral gemisi modeli Galaxy S5 karşı karşıya getirilmiş. Aşağıdaki videoda izleyeceğiniz gibi Moto X stok Android bulunurken, Galaxy S5 TouchWiz arayüzünün yanısıra şu anda piyasadaki en güçlü Snapdragon yonga setine sahip.

1400686082_img20140521182337.jpg

Öncelikle Galaxy S5'in testten önce sıfırlandığını söyleyelim. Testlere değinecek olursak Moto E animasyonlar, kamera moduna girişde dahil olmak üzere stok uygulamaları saniye farkı da olsa daha hızlı açıyor. Yinede en güçlü ve pahalı bir akıllı ve uygun fiyatlı ve stok Android yüklü cihazlar arasındaki gerçek performans karşılaştırmasını izleyip yüksek donanımın gerekli olup olmadığına karar verebilirsiniz.
1400672096_galeri-kopya.jpg
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.