Mobil

Karşınızda katlanabilir ekranlı ilk tablet! Z Fold Tab!

Samsung'un katlanabilir telefon teknolojisi bir süredir kendinden söz ettiriyor. Bugün çıkan renderlar sayesinde cihazın neye benzeyebileceğini görmüş olduk.


Samsung'un Galaxy Z Flip ve Z Fold serilerinin dışında katlanabilir ürünler yapması bekleniyor. LetsGoDigital'in sağladığı renderlar sayesinde, yeni bir tür katlanabilir Samsung'un nasıl görünebileceğine dair bir fikrimiz oldu.

Karşınızda Z Fold Tab!

Patent, birer gün arayla hem WIPO hem de USTPO'ya sunuldu. Patentler, “Katlanabilir ekrana sahip elektronik cihazlarda kullanıcı arayüzü sağlamaya yönelik yöntem ve cihaz” başlığını taşıyor. 'Samsung Galaxy Z Katlama Sekmesi' olarak adlandırılan katlanabilir, üç ekran bölümü ile çift menteşeye sahip. Tamamen katlandığında, iki dış bölümün bıraktığı boşluk, bir S Pen'i ve dikey olarak yığılmış üçlü kamera kurulumunu barındırmak için yeterli oluyor. Cihaz üç olası konfigürasyonda kullanılabilir: tamamen açık, bir tarafı katlanmış veya tamamen katlanmış.

Arayüz, kayma algılanır algılanmaz uyum sağlıyor. Samsung daha önce bunun gibi çok işlevli katlanabilirlerin patentini almıştı. Samsung Galaxy Z Fold3'ün seri üretime girdiği bildiriliyor ve katlanabilir cihazın bir sonraki Galaxy Z Flip akıllı telefonla birlikte Temmuz ayında gelmesi bekleniyor. Samsung geçtiğimiz günlerde 2021'de yıl sonuna kadar 7 milyon katlanabilir cihaz satmayı beklediğini belirtmişti.

Samsung'un geleceği, hem kendi cihazları hem de diğer OEM'ler için büyük ölçüde esnek ekranlarda yatıyor. Katlanabilir cihazlarda bir artış bekleniyor, ancak bu, akıllı telefonların ortalama maliyetindeki bir artışı takip etmeli. Piyasanın katlanabilir cihazları kalıcı olarak kabul edip etmeyeceğini görmek için biraz daha beklememiz gerekecek.

Yorumlar
Komoran
Bunu kadife kılıflarda saklamak gerekir, her tarafı ekran ve katlanabilir ekranlara ekran koruyucu yapıştırılamıyor. Ayrıca tırnak ile bile çizilen bir ekrandan bahsediyoruz. Ekranı 1 ay sonra çizikten bakılmaz hale gelir bunun...
Cevapla
Titanli
Ucuz olursa satılır.. bizde aliriz...kalemiyle tabiki
Cevapla
yakup
katlanabilir telefonların mafrasıda fazla olur alırken ikikere düşünün
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.