Katlanabilir telefon pazarının lideri belli oldu!

Katlanabilir telefon pazarının analiz sonuçları açıklandı. Samsung açık ara bu pazara hakimiyet kurmuş durumda. Ardından şirketi Huawei takip ediyor. İşte detaylar.

Katlanabilir telefon pazarının lideri belli oldu!

Şu anda piyasada sadece birkaç marka kendi katlanabilir akıllı telefonlarını piyasaya sürdü, bu da belirli markaların hala pazarda hakimiyet kurduğu anlamına geliyor. Daha fazla markanın kendi katlanabilir cihazlarını piyasaya sürmesi beklendiği için bu durumun değişmesi bekleniyor. Ancak bu sırada Samsung ve Huawei pazarı ele geçirmiş durumda.

Diğer şirketlerde yaşanan gecikmeler ve iptal haberler Samsung ve Huawei gibi şirketlerin bu segmentte hala hakim olmasına neden oluyor. Bu haftanın başlarında, Google'ın yaklaşmakta olan katlanabilir akıllı telefonu Pixel Fold'u görünüşte iptal ettiği bildirildi. İptalin ana nedeni bilinmemekle birlikte, tedarik kısıtlamaları ve geliştirme sorunlarının bir karışımının iptalin nedeni olabileceği görülüyor. Başka bir deyişle, Samsung ve Huawei bu kategoride hala üstün durumda.

Samsung ve Huawei katlanabilir cihaz pazarına hakim oldu!

Katlanabilir telefon pazarının lideri belli oldu! - Resim : 1

DSCC'den Ross Young'a göre, Google'ın iptali ve diğer markaların katlanabilir telefon üretimlerini çip sıkıntısı nedeniyle ertelemesi veya küçültmesi, Samsung'un pazardaki payının geçen yıl yüzde 83'ten 2021'de yüzde 86'ya çıkmasına neden olacak.

Bu durum daha önce analistler tarafından tahmin ediliyordu. Güney Koreli teknoloji devinin pazar payı, daha fazla marka katlanabilir telefonlarını piyasaya sürdükçe düşecek. Ama öyle görünüyor ki, bu durum yakın zamanda gerçekleşmeyecek. Benzer şekilde, Huawei hala en büyük ikinci katlanabilir akıllı telefon üreticisidir, ancak pazar payı sadece yüzde 10. Yani katlanabilir akıllı telefon pazarı, 2021 Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3 modellerinin kolayca hakimiyeti altına girmiş durumda.