Mobil

Kavgada söylenmez! Android'i çöpe atıp iPhone alın!

The Verge, 2022 Kod Konferansı'nda Tim Cook, bir gazetecinin RCS metin mesajlaşmasıyla ilgili sorusuna bir iPhone satın almalarını önererek yanıt verdi.

Kavgada söylenmez! Android'i çöpe atıp iPhone alın!

Apple'ın iPhone ve Android kullanıcıları arasındaki iletişimi nasıl iyileştirebileceği sorulduğunda, "Kullanıcılarımızın buna çok fazla enerji harcamamızı istediğini duymuyorum" dedi. Gazeteci, Android kullanan annesine belirli videoları gönderemeyeceğini söylediğinde Cook, "annene bir iPhone satın al" diye şaka yaptı.

Bu, ortak bir akıllı telefon mesajlaşma formatı hakkındaki hararetli tartışmaya bir odun atacak. Google, iOS ve Android kullanıcıları arasında daha iyi birlikte çalışabilirliğe izin vermenin bir yolu olarak uzun süredir RCS'yi (Zengin İletişim Hizmeti) tanıtıyor, hatta geçen ay Apple'ı bu konuda utandırdı. Bunu yapmak, bir Android telefondan bir metin mesajı aldıklarında iPhone kullanıcıları tarafından görülen korkunç "yeşil balon"un ortadan kaldırılmasına yardımcı olabilir.

Kavgada söylenmez! Android'i çöpe atıp iPhone alın!

Apple, Android kullanıcılarına iMessage sunmayı düşündü, ancak Epic denemesi sırasında dahili belgeler ortaya çıktığından bu fikri hızla sonlandırdı. Eski pazarlama şefi Phil Schiller ünlü bir şekilde iMessage'ı Android'e taşımanın "bize yardım etmekten çok bize zarar vereceğini" söyledi ve başka bir eski Apple yöneticisi bir e-postada "iMessage ciddi bir kilitlenme anlamına geliyor" dedi.

Cook, Apple'ın "bu noktada" RCS'yi ele almadığını ve fikri tamamen dışlamadığını söyledi. Her durumda, diğer ülkelerdeki kullanıcılar Telegram, WhatsApp ve Signal gibi SMS dışı uygulamaları tercih etme eğiliminde olduklarından, yeşil balon sorunu büyük ölçüde ABD merkezli görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.