Mobil

Lenovo işi abarttı! 90W hızlı şarj destekli Lenovo Legion geliyor!

Lenovo hızlı şarj olayını biraz abattı. Lenovo Legion 90W hızlı şarj desteğiyle gelecek!

Lenovo işi abarttı! 90W hızlı şarj destekli Lenovo Legion geliyor!

Son dönemde akıllı telefon üreticileri arasında yarış konusu olan kriterlerden birisi de hızlı şarj diyebiliriz. Hali hazırda bu konuda Xiaomi ve Oppo başabaş bir yarış sürdürüyorlar. Keza iki Çinli üretici de 65W hızlı şarj desteği sayesinde ortalama bir bataryayı 1 saatin altında şarj edebiliyor.

Lakin görünen o ki Lenovo bu yarışı bir tık daha ileri götürecek. Çünkü Lenovo Legion tam 90W’lık hızlı şarj desteğine sahip olacak.

Lenovo işi abarttı! 90W hızlı şarj destekli Lenovo Legion geliyor!

Lenovo’nun oyun odaklı akıllı telefonu Legion önümüzdeki günlerde tanıtılacak. Çinli şirket oyun odaklı modelini tanıtmadan Weibo üzerinden çeşitli paylaşımlarda bulunuyor. Geçtiğimiz gün bu paylaşımlara bir yenisi daha eklendi. Böylece Lenovo Legion’ın önemli bir özelliği daha ortaya çıkmış oldu.

Lenovo’nun oyun odaklı akıllı telefon modelinde 90W’lık hızlı şarj desteği bulunacağı açıklandı. Evet yanlış okumadını tam 90W!

Peki bu ne anlama geliyor? Basit bir hesaplamayla 90W’lık hızlı şarj ile ortalama bir pilin yalnızca 20 dakika içerisinde tam şarja ulaşacağını söyleyebiliriz.

Elbette Lenovo oyun telefonu için ortalamanın üzerinde bir batarya kullanacaktır. Bu da şarj süresinin yarım saatin bir tık üzerine çıkmasına neden olabilir.

Kesin olan tek şey önümüzdeki yıllarda telefon şarj sürelerinin saatler yerine dakikalar hatta saniyelerle ifade edilir konuma gelebileceği. Bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Bataryanın ömrü ne olacak?
Cevapla
Techno
Mağazalarda Lenovo teledon hiç görmedim. Halâ satışı var mı ki?
Cevapla
Abdullah
Ozelikleri
Satış temsilcisi
Var tabi, verelim abime
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.