Mobil

Lenovo telefonlarında sadece Moto markasını kullanacak

Lenovo akıllı telefonları sadece Moto markası ile gelecek. Peki, diğer Lenovo marka telefonlar ne olacak?

Lenovo telefonlarında sadece Moto markasını kullanacak

Lenovo ile ilgili Çin’den gelen bir raporda, PC ve dizüstü bilgisayar segmentinin Lenovo olarak kalacağını ama akıllı telefon serisinin Moto markası ile devam edeceği iddia ediliyor. Bu durumda Lenovo, artık kendi markası altında Moto akıllı telefonlar sunacak.

Lenovo telefonlarında sadece Moto markasını kullanacak

Hem Lenovo hem de Moto marka akıllı telefon satışları 2 milyar dolar düştü. Yine de Lenovo, son çeyrekte yüzde 20’lik bir artış gösterdi. Lenovo CEO'su Yang Yuanqing, akıllı telefon satışları ile ilgili açıklamasında, bu gelirin mütevazi bir büyüme olduğunu ve şirketin her yıl dizüstü ve PC ile yüzde 70 gelir elde ettiğini söyledi.

1478674111_moto-z-moto-mods-force-36.jpg

Ayrıca Lenovo’nun bazı yöneticileri de değiştiriliyor. Eskiden İnsan Kaynakları Kıdemli Başkan Yardımcısı olan Gina Qiao, Xudong Chen yerine eş başkan ve başkan yardımcısı olarak atandı. Qiao, İnsan Kaynakları lideri olmasına rağmen, Lenovo’nun pazarlama bölümü yolu için Strateji Direktörü olmuştu.

Lenovo’nun Moto markasına devam ederken Phab gibi popüler telefonların ismini kullanmaya devam edip etmeyeceği henüz bilinmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.