Mobil

Lenovo Z6 Pro hakkında 100 megapiksel kamera açıklaması

Teknoloji dünyasında son zamanlarda adından sıkça bahsedilen Lenovo Z6 Pro için firma tarafından telefona ait kamera sistemi hakkında resmi bir açıklama yapıldı. İşte detaylar.

Lenovo Z6 Pro hakkında 100 megapiksel kamera açıklaması

Lenovo tarafından yapılan açıklama ile firmanın yakın bir tarihte tanıtacağı yeni modeli Lenovo Z6 Pro'nun kamera sisteminin nasıl olacağı konusu netlik kazanmış oldu.

Lenovo Z6 Pro hakkında 100 megapiksel kamera açıklaması

Qualcomm geçtiğimiz günlerde yıl sonunda 100 megapiksel fotoğraf çekebilen telefonlar gelecek şeklinde bir açıklama yapmıştı. Lenovo, yeni üreteceği  Lenovo Z6 Pro modelinin kamerasına yönelik yaptığı açıklamalar ile Qualcomm’un açıklamalarını doğruladı. Firma üretimini gerçekleştireceği yeni modeli Lenovo Z6 Pro’da, dört arka kamera yer alacağını ve modelin 100 megapiksel fotoğraf çekebileceğini belirtti.

Lenovo geçtiğimiz günlerde tanıtımını gerçekleştirdiği Z5 Pro modeli ile mobil dünyanın dikkatini çekmeyi başarmıştı. Firma özellikle üst düzey fotoğraflar çekilmesine olanak sağlayacağını düşündüğü yeni modelini yakın bir zamanda piyasaya çıkarmayı planladığı düşünülüyor.

Lenovo Z6 Pro hakkında 100 megapiksel kamera açıklaması - Resim : 1

Lenovo Z6 Pro’ya ait görsellerde, telefonun arkasında yer alan ve konum olarak en üstte yer alan kameranın 48 megapiksel olduğu belirtilirken, bu yeni modelin 100 megapiksel fotoğraf çekebilen ilk telefon olacağı söyleniyor. Modelin gücünü 7 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 855 işlemci ve 8 GB RAM’den alacağı belirtilirken, parmak izi sensörünün ekrana entegre olarak sunulacağı tahmin ediliyor. Firma yaptığı açıklamalarda, bu yeni modelin ince çerçevelere sahip olacağını belirtirken, telefonda bir ekran çentiği ya da deliğin bulunmayacağını açıkladı.

Lenovo Z6 Pro ne zaman tanıtılacak?

Lenovo, piyasaya çıkaracağı bu yeni modeli ile mobil dünyada özellikle fotoğraf konusunda  çok iddialı olacağa benziyor. Lenovo Z6 Pro’nun ön tarafında gövdeden çıkan bir kamera ile kullanıcılara sunulması beklenirken, bu yeni model resmi olarak 23 Nisan tarihinde mobil dünyaya tanıtılacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.