Lenovo'nun 5G destekli uygun fiyatlı yeni tableti göründü!

Lider bilgisayar üreticilerinden birisi olan Lenovo'nun hali hazırda piyasada olan Tab M10 tabletinin 5G destekli versiyonu göründü.

Lenovo'nun 5G destekli uygun fiyatlı yeni tableti göründü!

Bilgisayar ve telefon sektörünün öncülerinden birisi olan Lenovo, geçtiğimiz ay Çin'de yeni bir tablet piyasaya süreceğini resmen doğrulamıştı.

Söylentiye göre şirket aynı tabletin 5G versiyonu piyasaya sürüleceği söyleniyordu, söylenti resmen doğrulandı, tablet Geekbench ve Google Play Console üzerinde göründü.

Lenovo Tab M10 5G'nin özellikleri:

Özellikler listesinde resmi isminin Tab M10 5G olacağı görünen cihazın ekranı 1200x1920 piksel (WUXGA) çözünürlüğe ve 240 DPI değerine sahip, ancak şu an için ekranın boyutu bilinmiyor.

Geekbench'e göre 4GB RAM ve Qualcomm'un 8nm üretim sürecinden geçen Snapdragon 690 yongasına (2x 2.0GHz Kyro 560 Gold, 6x 1.7GHz Kyro 560 Silver) ev sahipliği yapıyor, grafik performansını ise Adreno 619L'yi görebiliriz. Geekbench'in aksine Google Play Console'da görülen verilere göre ise RAM kapasitesi 6GB boyutunda, buradan yola çıkarak cihazın 2 farklı RAM seçeneği ile piyasaya çıkacağını söyleyebiliriz.

Lenovo'nun 5G destekli uygun fiyatlı yeni tableti göründü! - Resim : 1

Cihazın model numarasının TB-X607Z olarak görülüyor. Bu model numarasının TB-J607Z'ye benzerliğini göz önünde bulundurduğumuzda Lenovo Tab M10 5G'nin Lenovo'nun bir diğer tableti olan Xiaoxin Pad Plus Wi-Fi'a benzediğini söylemek yanlış olmaz. Hatta bazı söylentilere göre bu cihaz bazı ülkelerde (örneğin Çin gibi) Lenovo Xiaoxin Pad Plus 5G ismiyle satışa çıkabilir.

Son olarak cihaz Android 11 ile kutudan çıkacak, diğer özellikleri kısmında bir bilgi yok. Lenovo'nun bu cihazı uygun fiyatlara satışa sunacağı söyleniyor.