Mobil

LG Apple ile flört ediyor! Samsung duyarsa işler karışabilir!

Geçtiğimiz günlerde akıllı telefon pazarından çekilme kararı alan LG, Apple için OLED ekran üretimini arttırmak adına kolları sıvadı. Apple'ın bir numaralı tedarikçisi olan Samsung ise durumdan rahatsız.

LG Apple ile flört ediyor! Samsung duyarsa işler karışabilir!

Hatırlanacağı üzere LG geçtiğimiz günlerde mobil pazardan çekilme kararını açıklamıştı. Bu açıklamayla birlikte Güney Koreli üreticinin farklı sektörlerdeki iş gücünü arttırıp, daha verimli bir seviyeye taşıyacağı belirtilmişti. LG'nin bahsettiği bu sektörlerden biri belli oldu. OLED ekran pazarı.

Bilindiği üzere hali hazırda OLED ekran pazarının yüzde 90'nından fazlasına Güney Kore tek başına hükmediyor. Dünya geneline baktığımızda ise OLED panel söz konusu olduğunda öne çıkan üç isim var. Samsung, LG ve Çinli BOE.

Apple, iPhone X'ten beri OLED ekran tedarikini Samsung üzerinden sürdürüyordu. Fakat geçtiğimiz yıllarda işin içerisine LG de dahil oldu. Apple LG'den aldığı OLED panellerin sadece değişim için kullanılacağını ve ana montaj hattında kullanılmayacağını açıklamıştı.

LG Apple ile flört ediyor! Samsung duyarsa işler karışabilir!

Lakin sızdırılan bilgiler doğruysa önümüzdeki yıl bu olay tamamen değişmiş olacak. 

Keza Apple önümüzdeki dönemde satışa sunacağı iPhone modellerinde kullanacağı ekranların yüzde 30'luk kısmını LG'den temin etmeyi planlıyor. Yaklaşık olarak yüzde 6'lık kısım ise BOE'den alınacak. Elbette yine aslan payı olan yüzde 64'lük bölüm Samsung'dan talep edilecek.

Elbette burada önemli olan LG'nin payının önemli oranda artmış olması. Muhtemelen ilerleyen yıllarda Apple bu alanda sadece LG ile de çalışabilir. Tabi ki sızdırılan bu raporlara Samsung cephesinden nasıl bir tepki geleceği şimdilik bilinmiyor.

Yorumlar
Hasan
Lg teknolojisi iyi ama LG ürünlerinin ömrü 2 yıl süresini tamamladığında direk arıza
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.