Mobil

LG de esnek ekranlı telefonu duyurmaya hazırlanıyor

Esnek ekranlı ilk telefonların tanıtımlarına sayılı günler kaldı.

LG de esnek ekranlı telefonu duyurmaya hazırlanıyor

Uzun bir süredir gündemi meşgul eden esnek ekranlı telefonların tanıtımları nihayet bu ay içerisinde gerçekleşecek. Samsung yetkilileri esnek ekranlı telefonu doğrularken, tanıtımın ise önümüzdeki hafta yapılacağını bildirdi. Esnek ekranlı ilk telefon yüksek ihtimalle Galaxy Note 3'ün özel bir versiyonu olacak ve sınırlı sayıda üretilecek.

Samsung'un yanı sıra LG'nin de esnek ekranlar üzerinde yoğun çalışmalar sergilediği biliniyor. Resmi kaynaklarca bir açıklama yapılmadı ancak LG'nin de önümüzdeki günlerde esnek ekranlı bir telefon duyuracağı dillendirilmeye başlandı. Şirketin esnek ekranlı ilk telefon konusunda Samsung ile sıkı bir rekabet içerisinde olduğu bilinen bir gelişme.

1380737494_lgflexibledisplay02.jpg

ZDNet'te yer alan habere göre telefon LG Z olarak isimlendirilecek ve 6-inç ekrana sahip olacak. LG tarafında 4.5-inçlik esnek panellerin üretildiği bildirilirken, 6-inç boyut açıkçası sürpriz bir gelişme oldu. Buna rağmen telefonun 4.5-inçlik bir ekranla donatılması daha olası görünüyor. Tanıtım tarihlerine kısa bir süre kaldı ve esnek ekranlı ilk telefonun tanıtımını hangi üreticinin yapacağı merak uyandırıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.