Mobil

LG Display akıllı saat tarafında tartışmasız tek lider

LG Display akıllı saatlerin ekranlarını üretme konusunda tek başına sektör lideri oldu.

LG Display akıllı saat tarafında tartışmasız tek lider

LG, akıllı telefonları, televizyonları ve inovatif beyaz eşyaları ile bilinmektedir. Bunun yanında firma büyük üreticilere ekran tedariği de yapmaktadır. LG Display çatısı altında özellikle Apple'a iPad ekranları yaparak oldukça kar eden firma son dönemde akıllı saatler için OLED ekranlar üretiyor. 

1431513950_ipadair2allcolourssgyl-5j.jpg

Apple'da yeni nesil akıll ısaati Apple Watch'ın ekranlarını LG Display'den karşılıyor. Tabi bu durum LG'yi bir anda "dünyanın en büyük akıll saat ekranı üreten firması" konumuna soktu. 

Geçtiğimiz yıl son çeyrekte 1,1 milyon adet akıllı saat ekranı üreten firma bu yılın ilk 3 ayı itibariyle 7 milyon barajını geçti. Böylelikle sadece saat ekranı yaparak LG kasasına 186 milyon dolar girdi.,

1431513990_lg-g-watch-urbane-colors.png

LG kendi akıllı saatleri G Watch ve GWatch Urbane'den bile böyle bir kar yapamıyorken akıllı saat satışlarından bu kadar para kazanması oldukça ironik bir durum değil mi?

Kısacası; Apple satar; LG ve Samsuıng kazanır...

Güncelleme: Kore medyasına göre Apple bir sonraki Apple Watch için Samsung'la anlaşmak üzere...

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.