Mobil

LG G Flex Android 4.4 KitKat ile buluştu

LG, Kavisli OLED ekrana sahip telefon için güncellemenin başladığını resmen duyurdu.


LG'nin 2013'ün son çeyreğinde resmiyet kavuşturduğu kavisli ve esnek ekrana sahip LG G Flex için Android 4.4 KitKat güncellemesi resmen başladı. Kavisli ekranın yanı sıra, kavisli batarya ve kendi kendini onarabilen özellikteki arka kapağıyla birçok kesimin beğenisini kazanan telefon aynı zamanda dünyada yaygın şekilde satışa sunulan kavisli ekrana sahip ilk akıllı telefon olma özelliğini gösteriyor.

Android 4.2.2 ile piyasaya sunulan telefon için henüz başlayan Android 4.4.2 güncellemesinde önemli yenilikler yer alıyor. Bunların başında da ilk olarak LG G Pro 2'de yer alan Knock Code özelliği oldu. Ekranın farklı yerlerini tıklayarak telefon kilidini açan bir güvenlik duvarı oluşturmamızı sağlayan güvenlik çözümü, son dönemlerin en dikkat çeken yazılımsal içeriklerden biri olarak gösteriliyor.

1395944939_13902912841383984559lg-g-flex-press-image-2.jpg

Güncellemeyle birlikte telefonun genel performansında da bir artış söz konusu olacak. LG G2 için yayınlanan videoda söz konusu performans artışının %17 seviyesinde olduğu kaydedilmişti. Kullanıcıların merakla beklediği 4K video çekim özelliği ise güncelleme kapsamında yer almadı. 4K videonun Android 4.4 ile sunulacağı noktasında ciddi iddialar gündeme gelmişti.

LG G Flex için Android 4.4 güncellemesinin kısa süre içerisinde ülkemiz kullanıcılarına da sunulması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.