Mobil

Twitter iOS platformu için güncellendi; peki hangi yenilikler bizi bekliyor?

5 gündür fiilen kapalı olan Twitter uygulamasına gelen bu yenilikler kullanıcı deneyimini daha keyifli bir hale getirecek!


Dünyanın en çok kullanılan 2.sosyal ağı olan Twitter bazıları tarafından yüzyılın buluşu olarak gösterilse de, ülkemizde "belli şartları yerine getirmediği" gerekçesiyle devlet tarafından 5 gün önce erişime kapatılmıştı. Bu kapanma sonrasında Twitter'da anlık tweet rekoru kırılmış ve bu bağlamda oldukça ironik bir durum ortaya konmuştu.

Twitter iOS platformu için yeni bir güncelleme alarak 2 farklı özelliğe kavuşmuş oldu. Bundan önce aldığı güncelleme ile yüklenen fotoğraflara farklı filitreler eklenerek instagrama alternatif oluşturulmuştu. Bu gün yapılan güncelleme ile de fotoğrafları etiketleme özelliği Twitter'a da kazandırılmış oldu. Bundan böyle Facebook ve Instagram gibi listemizde bulunan kişileri fotoğraflara ekleme imkanına kavuşmuş bulunuyoruz.

1395930645_twitter-pictures.png

Bir başka yenilik ise bir tweete birden fazla fotoğraf ekleme özelliğinin gelmesi oldu. Tweet başına 4 farklı fotoğrafı kolaj halinde takipçilerimize tweetleyebileceğiz. Bu güncellemenin kullanıcı deneyimini arttırarak başka platformalara gerek duymadan birçok fotoğraf düzenlemesi yapabilmemiz sağlanıyor. Programa otomatik güncelleme gelmediyse buraya tıklayarak programı indirebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.